Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Departamencie Komunikacji Społecznej Urząd Regulacji Energetyki
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

Targi Zero Waste - sposób na redukcję odpadów

a+a-    Powrót       08 listopada 2019       Zrównoważony rozwój       Artykuł promocyjny   

W dniach 23-24 listopada 2019 r. w Warszawie odbędzie się piąta edycja Targów Zero Waste - sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia. Organizatorzy - Fundacja alter eko oraz Little Greenfinity przygotowali szereg atrakcji.

Główny celem tragów jest edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów. Targi to całodniowe panele dyskusyjne i wykłady poświęcone tematowi zero waste w domu, pracy i w podróży. Są one doskonałą okazją do poznania prostych rozwiązań, które pomogą zredukować produkcję odpadów od zaraz. Tragom towarzyszą również warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami zero waste i zbiórka elekroodpadów. Targi Zero Waste to przede wszystkim bogate grono wyjątkowych wystawców, którzy oferują produkty i usługi zaprojektowane tak, by odpadów nie produkować i by wykorzystywać wtórnie to, co mogłoby stać się odpadem.

Targi Zero Waste to wyjątkowa impreza, organizowana jako zielony event, w myśl zasady: zaczynamy od siebie! Oznacza to, że podczas targów unikamy wytwarzania odpadów i dbamy o cenne zasoby przyrody. Wystawców i oferentów obowiązują zasady niestosowania opakowań jednorazowych oraz drukowanych ulotek, plakatów, folderów. Wszystkie drukowane materiały pochodzą z recyklingu a impreza promuje ideę współdzielenia, pożyczania i naprawiania.

Więcej informacji i aktualności na: stronie www: www.targi-zerowaste.pl oraz w mediach społecznościowych.

Źródło: Targi Zero Waste

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Katowice: Mieszkańcy wspólnie sprzątają tereny publiczne (20 lutego 2020)Zakaz użytkowania naczyń jednorazowych? We Francji niektóre firmy tylko zmieniają etykietę… (14 lutego 2020)Targi Zero Waste w kwietniu w Krakowie (12 lutego 2020)Drugie życie choinek. Po świętach drzewka zostaną zasadzone w parkach. (23 grudnia 2019)Chcesz chronić środowisko? Zapobiegaj marnowaniu żywności! (16 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony