Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Wydziale Utrzymania Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Doradztwo w zakresie retencji i zagospodarowania wód opadowych firmy Arcadis

University of Nevada z USA partnerem polskiej spółki wodociągowej i placówki naukowej

a+a-    Powrót       24 maja 2019       Woda   

W dniu 9 maja 2019 r. w Reno, stan Nevada, USA została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Nevada Water Innovation Institute z Uniwersytetu Reno w Newadzie a Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku oraz Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach. Sygnatariuszami umowy byli: Krishna Pagilla – Dyrektor Water Innovation Institute w Reno, Janusz Karwot – Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o. w Rybniku i Jan Bondaruk – Z-ca Dyrektora ds. Inżynierii Środowiska GIG w Katowicach.

Platforma wymiany doświadczeń

Celem nawiązanej przed kilkoma dniami długofalowej międzynarodowej współpracy będzie wymiana doświadczeń i najnowocześniejszych technologii w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na rzecz dalszego wdrażania globalnych innowacji w powyższych placówkach. Jednym z rezultatów podpisanej umowy jest powołanie do działania platformy współpracy, tj.: The International Water Center of Excellence, dzięki której możliwa będzie realizacja badań naukowych, w tym ich komercjalizacja oraz działań na rzecz społeczności międzynarodowej i lokalnej mających kluczowe znaczenie dla rozwiązywania problemów związanych z ochroną globalnych zasobów wodnych, eksploatacją infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej oraz wyzwaniami jakie stawia przed sferą biznesu i nauką gospodarka obiegu zamkniętego (circular economy) zmierzająca do maksymalnego ograniczania negatywnego wpływu działań człowieka na środowisko naturalne.

Uniwersytet Reno w Nevadzie to jedna z najbardziej aktywnych placówek badawczych w Stanach Zjednoczonych. Poprzez swoje zaangażowanie w badania naukowe i działania na rzecz międzynarodowej społeczności i biznesu w Nevadzie, również za pośrednictwem wspomnianej na wstępie Nevada Water Innovation Institute, placówka naukowa może skutecznie wpływać na polepszenie warunków życia nie tylko w stanie Nevada, ale i na arenie międzynarodowej.

Źródło: PWiK Sp. z o.o. w Rybniku

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wsparcie finansowe dla spółek wodnych w Małopolsce (25 czerwca 2019)Zaangażowanie kapitałowe NFOŚiGW w inwestycje wod-kan – nowy mechanizm finansowania (19 czerwca 2019)Mała retencja zamiast betonowej dżungli (19 czerwca 2019)Czysta woda w kranie? Nie w sezonie (18 czerwca 2019)Taryfy wod-kan dla mieszkańców Otwocka będą obniżone o 12 proc. (13 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony