Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Wydziale Orzecznictwa Ochrony Przeciwpowodziowej PGW Wody Polskie
Woda wysokoozonowana do zwalczania koronawirusa i innych zagrożeń WOFIL Robert Muszański

University of Nevada z USA partnerem polskiej spółki wodociągowej i placówki naukowej

a+a-    Powrót       24 maja 2019       Woda   

W dniu 9 maja 2019 r. w Reno, stan Nevada, USA została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Nevada Water Innovation Institute z Uniwersytetu Reno w Newadzie a Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku oraz Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach. Sygnatariuszami umowy byli: Krishna Pagilla – Dyrektor Water Innovation Institute w Reno, Janusz Karwot – Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o. w Rybniku i Jan Bondaruk – Z-ca Dyrektora ds. Inżynierii Środowiska GIG w Katowicach.

Platforma wymiany doświadczeń

Celem nawiązanej przed kilkoma dniami długofalowej międzynarodowej współpracy będzie wymiana doświadczeń i najnowocześniejszych technologii w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na rzecz dalszego wdrażania globalnych innowacji w powyższych placówkach. Jednym z rezultatów podpisanej umowy jest powołanie do działania platformy współpracy, tj.: The International Water Center of Excellence, dzięki której możliwa będzie realizacja badań naukowych, w tym ich komercjalizacja oraz działań na rzecz społeczności międzynarodowej i lokalnej mających kluczowe znaczenie dla rozwiązywania problemów związanych z ochroną globalnych zasobów wodnych, eksploatacją infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej oraz wyzwaniami jakie stawia przed sferą biznesu i nauką gospodarka obiegu zamkniętego (circular economy) zmierzająca do maksymalnego ograniczania negatywnego wpływu działań człowieka na środowisko naturalne.

Uniwersytet Reno w Nevadzie to jedna z najbardziej aktywnych placówek badawczych w Stanach Zjednoczonych. Poprzez swoje zaangażowanie w badania naukowe i działania na rzecz międzynarodowej społeczności i biznesu w Nevadzie, również za pośrednictwem wspomnianej na wstępie Nevada Water Innovation Institute, placówka naukowa może skutecznie wpływać na polepszenie warunków życia nie tylko w stanie Nevada, ale i na arenie międzynarodowej.

Źródło: PWiK Sp. z o.o. w Rybniku

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dane GUS: 1 918 podmiotów gospodarczych w dziale poboru, uzdatniania i dostarczania wody w 2019 r. (13 lipca 2020)Blisko 60 mln zł dofinansowania na projekty wod-kan w Opolskiem (08 lipca 2020)Trwa rejestracja na konferencję EKOGMINA 2020 III Forum Praktyków (30 czerwca 2020)Inauguracyjne posiedzenie Państwowej Rady Gospodarki Wodnej 5. kadencji (26 czerwca 2020)Komunikat NFOŚiGW w sprawie inwestycji wod-kan aglomeracji po 31.12.2020 r. (04 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony