Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard
Kompleksowe usługi rozpoznania stopnia zanieczyszczenia terenu dla starostów, właścicieli i nabywców nieruchomości firmy Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

W bambusowych kubkach termicznych stwierdzono migrację formaldehydu

a+a-    Powrót       10 stycznia 2019       Ryzyko   

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, aby nie używać "kubków termicznych bambusowych". Stwierdzono w nich "migrację formaldehydu", który może zagrażać zdrowiu konsumentów – podał w środę na swojej stronie internetowej GIS.

GIS poinformował, że "w próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów".

Firma ALDI, dystrybutor "kubków termicznych bambusowych" w Polsce, po otrzymaniu sprawozdania z badań podjęła natychmiast procedurę wycofania produktów, które pozostały w sprzedaży.

GIS poinformował, że wszystkie kubki, które stwarzały zagrożenie, zostały zutylizowane w punktach sprzedaży. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W Otmicach odkryto nielegalny skład odpadów (22 marca 2019)Bisfenol A nawet w sklepowych paragonach? Gdańsk na detoksie (19 marca 2019)Na podwórkowym śmietniku znaleziono uran (15 marca 2019)Farmaceutyki w środowisku: lepiej zapobiegać, niż leczyć (13 marca 2019)Nieprawidłowe oznakowanie ok. 6 proc. skontrolowanych wyrobów stosowanych w kontakcie z żywnością (11 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony