Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista w Wydziale Planowania i Wykonania Ministerstwo Energii
EVBox BusinessLine - stacja ładowania samochodów elektrycznych dla odbiorców biznesowych firmy Engie

W miastach jeździ ok. 130 elektrycznych busów, za rok może ich być 4 razy więcej

a+a-    Powrót       27 grudnia 2018       Transport   

W 30 polskich miastach jeździ ponad 130 elektrycznych autobusów, za rok może ich być ok. 4 razy więcej - szacuje Polski Fundusz Rozwoju. Polski Fundusz Rozwoju w opracowanym wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych przewodniku "Elektromobilność w transporcie publicznym – praktyczne aspekty wdrażania" poddał, że "w lutym 2016 roku w 20 polskich miastach jeździło 30 elektrycznych autobusów, teraz jest ponad 130, a za rok będzie ich już między 400 a 500".

Poradnik jest zwieńczeniem dwóch lat współpracy Polskiego Funduszu Rozwoju, resortów inwestycji i rozwoju, oraz Ministerstwa Energii oraz 41 miast i gmin, którzy zainicjowali wspólnotę samorządów i instytucji, mającą strategiczny wpływ na rozwój transportu zeroemisyjnego w polskich miastach.

O znaczeniu miast dla rozwoju elektromobilności, mówił premier Mateusz Morawiecki podczas COP24 w Katowicach - Proces urbanizacyjny wiąże się z podniesieniem dzisiaj emisji związanej z transportem. I dlatego włączenie miast w elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w szczególności w obszarze transportu publicznego, ma tak wielki sens. Dodał, że na rozwój elektromobilności i czystego transportu Polska bezpośrednio przeznaczy w najbliższych 10 latach ok. 3-4 mld euro. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Szkolenia dla samorządów w dziedzinie elektromobilności (17 stycznia 2019)Giganci energetyczni zacieśniają współpracę z politechnikami (16 stycznia 2019)Rzeszowska Szkoła Wyższa będzie współpracować z jedną z największych firm branży motoryzacyjnej (15 stycznia 2019)Tychy: 164 mln zł na modernizację transportu (11 stycznia 2019)W Rybniku rusza system carsharingu aut elektrycznych (11 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony