Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ładowacz Odpadów / Pracownik ds. Porządkowych SUEZ Polska Sp. z o.o.
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

W miejscu pożaru we Wrocławiu odpady były gromadzone nielegalnie

a+a-    Powrót       18 grudnia 2018       Odpady   

W miejscu, gdzie w niedzielę wieczorem wybuchł pożar, były nielegalnie składowane odpady. Informowaliśmy o tym prokuraturę, która umorzyła śledztwo w tej sprawie – powiedział w poniedziałek prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Pożar wybuchł w niedzielę wieczorem w hali magazynowanej o wymiarach 20 na 300 metrów. W jednej części hali znajduje się hurtownia materiałów budowlanych, w drugiej zaś składowane były plastikowe odpady. Pożar objął teren przylegający od hali o wymiarach 70 na 60 metrów – składowane tam były odpady.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w poniedziałek, podczas porannego briefingu, powiedział, że w miejscu, w którym wybuchł pożar, odpady były składowane nielegalnie. - O tym, że są tam składowane nielegalnie odpadu, informowaliśmy prokuraturę, śledztwo w tej sprawie zostało umorzone w oparciu o opinię biegłego - powiedział prezydent. Dodał, że wówczas biegły nie stwierdził, że składowane bez wymaganych zezwoleń odpady miały stanowić zagrożenie dla ludzi lub środowiska.

- Będziemy wnioskować do prokuratury o ponowne wznowienie tego postępowania. Poproszę też prokuratora regionalnego, aby objął nadzorem to postępowanie - powiedział prezydent. Sutryk jednocześnie podkreślił, że wszystkie podmioty w mieście, które mają pozwolenia na zbiórkę odpadów, robią to zgodnie z przepisami. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dotacji celowej na zarządzanie kryzysowe powiat nie może przekazać na uprzątnięcie pogorzeliska (09 stycznia 2019)Pożar odpadów pod Śremem (09 stycznia 2019)35 jednostek straży gasiło pożar w firmie produkującej biomasę (08 stycznia 2019)Naukowcy: ozon powstający w wyniku pożarów zmniejszył wydajność roślin bardziej niż susza (02 stycznia 2019)Otamowanie pożaru w kopalni w Karwinie oznacza wielomiesięczną akcję (21 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony