Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących gospodarki odpadami w zakresie stacji demontażu oraz Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) WIOŚ Gdańsk
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

W miejscu pożaru we Wrocławiu odpady były gromadzone nielegalnie

a+a-    Powrót       18 grudnia 2018       Odpady   

W miejscu, gdzie w niedzielę wieczorem wybuchł pożar, były nielegalnie składowane odpady. Informowaliśmy o tym prokuraturę, która umorzyła śledztwo w tej sprawie – powiedział w poniedziałek prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Pożar wybuchł w niedzielę wieczorem w hali magazynowanej o wymiarach 20 na 300 metrów. W jednej części hali znajduje się hurtownia materiałów budowlanych, w drugiej zaś składowane były plastikowe odpady. Pożar objął teren przylegający od hali o wymiarach 70 na 60 metrów – składowane tam były odpady.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w poniedziałek, podczas porannego briefingu, powiedział, że w miejscu, w którym wybuchł pożar, odpady były składowane nielegalnie. - O tym, że są tam składowane nielegalnie odpadu, informowaliśmy prokuraturę, śledztwo w tej sprawie zostało umorzone w oparciu o opinię biegłego - powiedział prezydent. Dodał, że wówczas biegły nie stwierdził, że składowane bez wymaganych zezwoleń odpady miały stanowić zagrożenie dla ludzi lub środowiska.

- Będziemy wnioskować do prokuratury o ponowne wznowienie tego postępowania. Poproszę też prokuratora regionalnego, aby objął nadzorem to postępowanie - powiedział prezydent. Sutryk jednocześnie podkreślił, że wszystkie podmioty w mieście, które mają pozwolenia na zbiórkę odpadów, robią to zgodnie z przepisami. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Postawiono zarzuty ws. zanieczyszczenia terenu i spowodowania pożaru odpadów w Legnicy (12 marca 2019)Resort środowiska ujednolica wymagania dla magazynowania odpadów (08 marca 2019)Śląskie: Strażacy walczą z podpaleniami traw (05 marca 2019)Pożar magazynowanych tworzyw sztucznych w Łaziskach Górnych (01 marca 2019)Trwa dogaszanie pożaru elektroodpadów w woj. świętokrzyskim (19 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony