Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

Koszt budowy drugiej nitki kolektora ściekowego do "Czajki" wyniesie 31 mln zł. Podpisano umowę

Ponad 31 mln zł będzie kosztowała druga nitka układu przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. Ma być gotowa w połowie tego roku. MPWiK podpisało umowę z inwestorem na realizację tego projektu.

   Powrót       15 lutego 2021       Woda   

Druga nitka układu przesyłowego, podobnie jak pierwsza działająca od 13 grudnia ubiegłego roku, zostanie wybudowana metodą bezwykopową pod dnem Wisły. Następnie rurociąg będzie połączony z infrastrukturą kanalizacyjną zakładów "Świderska" i "Farysa" – poinformowało MPWiK.

Czytaj też: Kolejna awaria w „Czajce” i to dzień po kontroli…

Długość przewiertu o średnicy 1,2 m wyniesie około 800 metrów – tak jak w przypadku pierwszego rurociągu. Koszt tej inwestycji to 31 020 000 zł netto. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. zawarło z Inżynierią Rzeszów S.A. umowę na wykonanie tych robót. Nowy rurociąg ma powstać do połowy tego roku i zwiększyć możliwości przesyłu ścieków z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni "Czajka".

W pierwszym etapie wykonano przejście pod rzeką Wisłą jednym rurociągiem, który zapewnia transfer wszystkich ścieków sanitarnych, ale tylko w porze suchej. Zakończenie wszystkich prac związanych z budową układu przesyłowego planowane jest w drugiej połowie 2022 r.(PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zrzuty ścieków do Wisły w stolicy (23 grudnia 2020)MPWiK Warszawa wydało na naprawy i budowę nowego kolektora ponad 64 mln zł (17 grudnia 2020)Ścieki do "Czajki" płyną nowym rurociągiem (15 grudnia 2020)Ogłoszono przetarg na drugą nitkę alternatywnego układu przesyłowego ścieków w stolicy (10 grudnia 2020)MPWiK Warszawa podpisało umowę na udrożnienie zniszczonego tunelu "Czajki" (09 grudnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony