Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

W 2021 r. wfośigw przekażą szpitalom 6,7 mln zł na zapobieganie i zwalczanie COVID-19

   Powrót       14 stycznia 2021       Odpady   

6,6 mln zł to kwota, którą w 2020 roku szesnaście Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wsparło szpitale w zakresie zapobiegania i zwalczania COVID-19. W tym roku wojewódzkie fundusze kontynuują wsparcie w walce z koronawirusem przeznaczając na ten cel kolejnych 6,7 mln zł.

Środki na zagospodarowanie zakaźnych odpadów medycznych

W 2020 r. każdy z 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) przekazał wsparcie finansowe jednoimiennym szpitalom zakaźnym w swoim regionie, łącznie było to 6,6 mln zł. Środki te pozwoliły na bezpieczne zagospodarowanie zakaźnych odpadów medycznych wytworzonych w tych placówkach.

- Musimy pamiętać, że odpady w postaci maseczek, przyłbic i kombinezonów ochronnych, z których korzystają Medycy wykonujący codziennie ogromną pracę, opiekując się chorymi na COVID-19, muszą zostać zagospodarowane w bezpieczny sposób. Dlatego cieszy mnie wspólne zaangażowanie wojewódzkich funduszy i fakt, że już po raz kolejny wesprą one finansowo szpitale w swoich regionach w tym zakresie – podkreśla minister klimatu i środowiska Michała Kurtyka.

Czytaj: [Wywiad] Czy pandemia to Eldorado dla spalarni odpadów medycznych?

Mając na uwadze aktualną potrzebę zapobiegania i zwalczania zakażeń COVID-19 WFOŚiGW planują dalsze aktywne zaangażowanie w proces walki z epidemią. - Zaoferowany w ubiegłym roku przez WFOŚiGW mechanizm wsparcia walki z COVID-19 został pozytywnie przyjęty przez beneficjentów, dlatego wojewódzkie fundusze wyraziły gotowość dalszego finansowania przedsięwzięć także w tym roku. W 2021 roku przeznaczą one łącznie 6,7 mln zł na działania związane z zagospodarowaniem zakaźnych odpadów medycznych w szpitalach w swoich regionach – zaznacza Marek Ryszka, wiceprzewodniczący Konwentu Prezesów Zarządów WFOŚiGW.

Źródło: MKiŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Inwestorzy potrzebują rzetelnych danych, a w branży odpadowej chaos informacyjny (22 stycznia 2021)Czy pandemia to Eldorado dla spalarni odpadów medycznych? (18 grudnia 2020)Ozdoba: Chcemy wybudować instalację do unieszkodliwienia niebezpiecznych odpadów (16 grudnia 2020)Wodór wprost z odpadów, także medycznych (25 sierpnia 2020)Naukowcy z UŁ opracowali nową metodę recyklingu blistrów farmaceutycznych (13 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony