Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Koordynator/ka Finansowy/a Projektów w Dziale Finansów Fundacja WWF Polska
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy CATCH-ME

Nowy wiceprezes zarządu NFOŚiGW

a+a-    Powrót       10 marca 2020       Management   

Artur Lorkowski otrzymał nominację na stanowisko zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecnie w skład zarządu Funduszu wchodzi pięć osób: prezes Piotr Woźny oraz jego czterech zastępców.

Minister klimatu Michał Kurtyka wręczył w piątek Arturowi Lorkowskiemu nominację na stanowisko zastępcy prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - poinformował wczoraj resort klimatu.

Artur Lorkowski - sylwetka

Jak czytamy na stronie NFOŚiGW, Artur Lorkowski ukończył Szkołę Główną Handlową oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej.

W latach 2018-2019 pełnił funkcję Specjalnego Wysłannika Ministra Spraw Zagranicznych do spraw klimatu. W latach 2013-2017 był Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu. Od 2010 roku jest członkiem służby zagranicznej, a do 2013 roku był zastępcą dyrektora w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odpowiedzialnym za bezpieczeństwo energetyczne oraz zmiany klimatu. Od 2003 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, w którym pracował od 2001 roku.

Ponadto, Artur Lorkowski od 2006 roku jest zaangażowany w politykę klimatyczną. W 2018 r. doradzał Prezydentowi COP24 podczas szczytu klimatycznego w Katowicach, a w 2019 r. pracował na rzecz Szczytu Klimatycznego Sekretarza Generalnego ONZ.

Czytaj: Katowice dołączają do legendarnych miast polityki klimatycznej. Czy na to zasłużyły?

Zarząd NFOŚiGW

Zarząd Narodowego Funduszu tworzy teraz pięć osób. Funkcję prezesa NFOŚiGW od 30 sierpnia 2019 r. pełni Piotr Woźny (więcej pisaliśmy tutaj).

Na stanowiskach wiceprezesów zsiadają: Anna Mańk, Dominik Bąk, Artur Michalski i nowo powołany Artur Lorkowski.

Źródło: MK / NFOŚiGW

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

NFOŚiGW podsumowuje pilotaż współpracy z samorządami przy „Czystym Powietrzu” (25 marca 2020)Rozpoczęły się konsultacje ws. przyszłości programu LIFE (24 marca 2020)NFOŚiGW ogłosił nabory w ramach Funduszy Norweskich (19 marca 2020)Mimo koronawirusa "Mój Prąd" i "Czyste Powietrze" cieszą się nadal dużym zainteresowaniem (18 marca 2020)Bez paniki, ale ostrożnie. Urzędy stawiają na załatwianie spraw online (13 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony