Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor ds. szkód w środowisku i terenów zamkniętych Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City firmy Arcadis

Wody Polskie monitorują stan wałów przeciwpowodziowych i zbiorników wodnych

a+a-    Powrót       23 maja 2019       Ryzyko   

W związku z prognozami IMGW i sytuacją hydrologiczną w kraju stan wałów przeciwpowodziowych i zbiorników wodnych jest stale monitorowany - podały Wody Polskie. Ryzyko podtopień występuje wokół mniejszych rzek, które mogą przerwać wały przeciwpowodziowe - dodano.

Wody Polskie, które są podmiotem odpowiedzialnym za krajową gospodarkę wodną, poinformowały w środę w komunikacie, że na tereny województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego, gdzie obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia, zostały przekierowane zespoły wsparcia technicznego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (PGW WP). Wspomagają one pracę regionalnych nadzorów wodnych.

Ryzyko podtopień wokół mniejszych rzek

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzata Sikora, która wizytuje zagrożone tereny na południu Polski, wskazała, że ryzyko podtopień występuje obecnie wokół mniejszych rzek, które mogą przerwać wały przeciwpowodziowe.

- Najgorsza sytuacja hydrologiczna utrzymuje się na obszarach zarządzanych przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej (RZGW) w Krakowie, RZGW w Rzeszowie oraz częściowo na terenie RZGW w Gliwicach - poinformowała. Jednak - jak wskazali przedstawiciele RZGW w Gliwicach - sytuacja na dużych rzekach jest opanowana. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Umowa na dofinansowanie przeglądu i aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym podpisana (14 maja 2019)Nowy Dyrektor Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry i Wisły (07 maja 2019)Miasta zaczynają własną walkę ze skutkami zmian klimatu (29 kwietnia 2019)Gróbarczyk: w tym roku wieloletni program ws. przeciwdziałania suszom i powodziom (26 kwietnia 2019)ARiMR: od dzisiaj można składać wnioski o pomoc klęskową i związaną z ASF (29 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych