Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! SUEZ
Kompleksowa realizacja instalacji PV – od produktu, po ubezpieczenie i opiekę rachunków Columbus Energy

Województwo lubuskie przeznaczy 5,7 mln zł na projekty na rzecz ochrony środowiska

a+a-    Powrót       20 lutego 2020       Zrównoważony rozwój   

Zarząd woj. lubuskiego ogłosił trzy konkursy unijne na realizację działań związanych z ochroną środowiska w obszarze funkcjonalnym miasta Zielona Góra. Do wykorzystania jest łącznie 5,7 mln zł na projekty związanie z budową ścieżek rowerowych, parkami czy termomodernizacją obiektów.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego, najwięcej pieniędzy, bo aż 2,5 mln zł, zabezpieczono na konkurs z zakresu inwestycji w kapitał przyrodniczy.

Wnioski można składać już od 24 marca

Unijne dofinansowanie można uzyskać na projekty dot. tworzenia terenów wypoczynkowych, parków, ścieżek dydaktycznych, centrów ochrony przyrody czy siedlisk dla zwierząt. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 24 marca do 20 kwietnia br.

Ograniczenie emisji dzięki lepszej infrastrukturze

Inny konkurs daje możliwość uzyskania dofinansowania m.in. na obiekty typu Bike&Ride, ścieżki rowerowe oraz centra przesiadkowe w celu ograniczenia tzw. niskiej emisji w miastach. Łączna pula dostępnych środków to 1,9 mln zł. Czas na złożenie wniosków nie będzie długi, gdyż od 24 marca do 31 marca br.

Poprawa efektywności energetycznej

Z kolei 1,3 mln zł władze regionu zarezerwowały na konkurs mający na celu wsparcie termomodernizacji budynków czy zakładanie instalacji OZE, a przez to zmniejszenie zużycia energii i emisji szkodliwych substancji do powietrza. Nabór wniosków planowany jest od 24 marca do 20 kwietnia br.

W przypadku wszystkich opisanych konkursów o dofinansowanie mogą ubiegać się gminy i podległe im jednostki wchodzące w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Zielona Góra. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Program Moja Woda: Czy beneficjent może korzystać z dotacji samorządowych na retencję? (10 lipca 2020)Mobilne biura programu „Czyste Powietrze” ruszają w trasę po Śląsku i Małopolsce (09 lipca 2020)Blisko 60 mln zł dofinansowania na projekty wod-kan w Opolskiem (08 lipca 2020)Moja Woda to nie remedium na wszystkie problemy gospodarki wodnej, ale impuls do wzmocnienia lokalnej retencji (07 lipca 2020)Geotermia Podhalańska zwiększy moc o 16 MW (06 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony