Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
20.01.2021 20 stycznia 2021

We Wrocławiu SZOP-y odbiorą od mieszkańców odpady problematyczne

   Powrót       04 stycznia 2021       Odpady   

Od 2 stycznia na wrocławskich osiedlach pojawią się specjalnie samochody, tzw. SZOP-y. Będą bezpłatnie odbierały od mieszkańców odpady problematyczne, np. drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, i opakowania po farbach.

Bartosz Małysa, prezes wrocławskiej spółki Ekosystem zwrócił uwagę, że tzw. odpady problematyczne często trafiają do przydomowych pojemników na odpady, a powinny do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. - Mamy nadzieję, że ten rodzaj usługi spodoba się mieszkańcom Wrocławia i będą z niego licznie korzystać. Dzięki czemu selektywna zbiórka odpadów będzie łatwiejsza i bardziej efektywna – wyjaśnił.

SZOP-y - Samochody Zbierające Odpady Problematyczne będą odbierały m.in. drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, lampy fluorescencyjne, przepracowane lub przeterminowane oleje silników samochodowych, opakowania po farbach, tusze, tonery do drukarek, czy baterie i akumulatory. Odbiór problematycznych odpadów z terenu poszczególnych osiedli będzie odbywać się dwa razy w miesiącu - w ustalonych miejscach przez dwie godziny samochody będą czekały na mieszkańców. Godzina, dzień i miejsce postoju SZOP-ów są określone w harmonogramie dostępnym na stronie www.ekosystem.wroc.pl. Dokładny harmonogram mieszkańcy znajdą też na ulotkach, które w najbliższym czasie trafią do ich skrzynek pocztowych.

Pojazdy wyjadą na wrocławskie ulice w sobotę, 2 stycznia. Jako pierwsi z nowej usługi będą mogli skorzystać mieszkańcy Psiego Pola oraz Fabrycznej. Pod koniec lutego pojawią się również na ulicach Starego Miasta oraz Śródmieścia, a w następnej kolejności - na Krzykach. Na każdym osiedlu wyznaczone zostały dwa stałe punkty, w których SZOP będzie pojawiał się rotacyjnie. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy nowelizacja ustawy śmieciowej da oddech gminom borykającym się z gospodarką odpadami? (08 stycznia 2021)Kto najlepiej informuje o segregacji opakowań aluminiowych? Zbadano 50 polskich miast (21 grudnia 2020)Surowce z odpadów, partnerstwa strategiczne i Strażnicy Planety (16 grudnia 2020)Zbiórka popiołu z palenisk domowych szansą na poprawienie poziomów recyklingu (30 listopada 2020)Rozporządzenie doprecyzuje nazwy frakcji odpadów, trwają konsultacje (27 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony