Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Wrocław: Można składać deklaracje przystąpienia do programu usuwania azbestu

a+a-    Powrót       21 listopada 2018       Ryzyko   

Wydział Środowiska i Rolnictwa informuje, że mieszkańcy Wrocławia, zainteresowani dofinansowaniem prac związanych z usuwaniem wyrobów azbestowych w roku 2019, mogą do końca grudnia 2018 r. składać deklaracje przystąpienia do „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia”.

2 tys. ton wyrobów azbestowych

Na terenie Wrocławia znajduje się jeszcze ok. 2 tys. ton wyrobów azbestowych, które zgodnie z przepisami prawa powinny zostać usunięte do końca 2032 roku. Obowiązek usunięcia azbestu spoczywa na właścicielach nieruchomości, na których azbest jest wykorzystywany. Koszt usunięcia wyrobów zawierających azbest ponosi właściciel obiektu.

Można jednak otrzymać wsparcie finansowe na prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem azbestu uczestnicząc w „Programie usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Wrocławia”. Program jest realizowany od 2012 r. przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Deklaracje i wymagane załączniki należy przesłać na adres Urzędu Miejskiego.

Źródło: Urząd Miasta Wrocławia

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Rzeszów: Nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest (03 stycznia 2019)„Lubelskie jest w krajowej czołówce pod względem usuwania azbestu” (17 grudnia 2018)Wpływy z opłat i kar środowiskowych wydawane niezgodnie z prawem (06 grudnia 2018)W jaki sposób przyśpieszyć usuwanie azbestu? (09 października 2018)Katowice: Blisko 800 tys. na usuwanie azbestu (01 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony