Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Menadżer ds. Ciepłownictwa Krajowa Agencja Poszanowania Energii | KAPE S.A.
Pompy ciepła powietrze/woda LA S-TU, LA S-TUR - do grzania i chłodzenia firmy Glen Dimplex Polska

We Wrocławiu rusza nabór wniosków na wymianę źródeł ciepła w ramach programu "Kawka Plus"

a+a-    Powrót       13 stycznia 2020       Powietrze i klimat   

Od piątku mieszkańcy Wrocławia mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w ramach programu "Kawka Plus" i wymiany starej stolarki okiennej w ramach przedsięwzięcia "Termo Kawka". Wrocławscy urzędnicy rozpoczynają też akcję edukacyjno-informacyjną "Zmień Piec".

Wrocławianie, którzy zdecydują się na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła, mogą otrzymać z programu Kawka Plus do 15 tys. zł. - Kolejne 5 tys. zł można otrzymać na wymianę starej, drewnianej stolarki okiennej z programu "Termo Kawka" – podkreśliła Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Dyrektor dodała, że warto pomyśleć o wymianie pieca już teraz, ponieważ – jak wskazała - maksymalna kwota dotacji z programu "Kawka Plus" będzie w kolejnych latach stopniowo malała. - Poza tym, likwidujący piec w lokalu komunalnym, może ubiegać się również o ulgi i zwolnienia z czynszów - powiedziała dyrektor.

Ponad 300 mln zł na wymianę starych piecy

Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieca w ramach "Kawki Plus" oraz stolarki okiennej w ramach "Termo Kawki" w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego przy ul. Hubskiej.

Wrocławscy urzędnicy podkreślają, że do 2024 r. mają zostać zlikwidowane piece pozaklasowe w miejskim zasobie komunalnym. To łącznie ponad 10 tys. palenisk. Oferując nowe programy dotacyjne, miasto chce również wesprzeć w likwidacji kotłów właścicieli kolejnych 8 tys. lokali. Łącznie na wymianę pieców w ciągu czterech kolejnych lat wrocławski magistrat zamierza przeznaczyć 330 mln zł.

Poza dofinansowaniem także edukacja mieszkańców

W piątek ruszyła też miejska kampania edukacyjno-informacyjna "Zmień Piec". W ramach przedsięwzięcia doradcy energetyczni i przedstawiciele urzędu przeprowadzą serię wizyt na wrocławskich osiedlach, na których znajduje się najwięcej pieców bezklasowych. Na początek zaplanowano 12 spotkań z mieszkańcami Kleczkowa, podczas których urzędnicy będą informować o możliwościach związanych z wymianą źródeł ciepła.

W mieście pojawią się również plakaty i bilbordy informujące o miejskich programach związanych z wymianą pieców. Prowadzona będzie również kampania informacyjna w mediach. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jednolity tekst ustawy o odnawialnych źródłach energii (19 lutego 2020)Jakość powietrza w Metropolii Poznańskiej - wyniki pomiarów z 2019 r. nie pozostawiają wątpliwości (19 lutego 2020)Bydgoszcz: Trwa nabór wniosków na dofinansownie wymiany kopciuchów (18 lutego 2020)Jak nie popłynąć na giełdzie, kupując uprawnienia do emisji CO2? (14 lutego 2020)Od jutra rusza nabór wniosków o dofinansowanie wymiany pieców w Suwałkach (14 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony