Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. energetyki Energomix Sp. zo. o.
Efektywne zarządzanie gospodarką energetyczną firmy Sygnity S.A.

Wystartował program scoutingowy dla start-upów

a+a-    Powrót       08 września 2017       Energia   

Młodzi przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z Grupą PGE mogą zgłaszać swoje projekty wypełniając prosty formularz aplikacyjny zamieszczony na stronie internetowej(1). Poszukiwane będą projekty m.in. w obszarach szerokorozumianej energetyki, w tym: niskoemisyjne technologie wytwórcze, metody magazynowania energii, smart home, smart city, analityka big data, Internet rzeczy czy elektromobilność.

PGE Ventures, fundusz CVC powołany do inwestowania w obszarze nowych technologii, uruchomił szeroko zakrojony program scoutingowy. Jego celem jest dotarcie do jak największej grupy młodych przedsiębiorców oraz wyselekcjonowanie z niej projektów najlepiej odpowiadających potrzebom biznesowym Grupy. Start-up, który zgłosi się do programu, będzie musiał spełnić szereg kryteriów biznesowych i technologicznych, które przy współudziale ekspertów zewnętrznych zostaną poddane szczegółowej analizie przez komitety inwestycyjne, ciała doradcze zarządu PGE Ventures.

Odpowiedź w trzy tygodnie

Wypełnienie formularza aplikacyjnego będzie wymagało podania kilku podstawowych informacji dotyczących m.in. produktu, nad jakim pracuje zespół, etapu jego rozwoju czy zapotrzebowania kapitałowego. Ważne będą też informacje na temat zespołu zaangażowanego w projekt, np. doświadczenia jego poszczególnych członków. Złożenie aplikacji przez formularz będzie równoznaczne z przystąpieniem do programu scoutingowego. Informacja zwrotna o zakwalifikowaniu do następnego etapu trafi do start-upów w ciągu 2-3 tygodni od złożenia aplikacji. Co ważne po podpisaniu umów inwestycyjnych startupy otrzymają dostęp nie tylko do kapitału PGE Ventures, ale również do tzw. Smart Money, czyli wsparcia w zakresie prowadzenia działalności biznesowej, a być może i pomocy przy testowaniu oraz sprzedaży produktów i usług.

Źródło: PGE

Przypisy

1/ PGE Ventures
https://pgeventures.pl/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Energia ze wszystkich źródeł odnawialnych konkurencyjna cenowo wobec paliw kopalnych w 2020 r. (15 stycznia 2018)Eksperci rekomendują wysokotemperaturowe reaktory jądrowe (15 stycznia 2018)Szukamy nowych zastosowań dla zniszczonych tekstyliów (12 stycznia 2018)Przestarzałe przepisy hamują rozwój car-sharingu (10 stycznia 2018)Na niektórych praca czeka już na studiach (05 stycznia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony