Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Koordynator ds. technicznych (fotowoltaika) Elve
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 - nowy raport IEO firmy Instytut Energetyki Odnawialnej

Zachodniopomorskie: Podpisano umowy na dofinansowanie instalacji OZE

a+a-    Powrót       13 czerwca 2018       Energia   

Po korzyści płynące z energii ze słońca sięgają zarówno instytucje publiczne, jak i podmioty prywatne. Dzięki wybudowaniu elektrowni fotowoltaicznej koszty bieżącej działalności obniży szpital kliniczny nr 1 PUM w Szczecinie, a Wydział Techniki Morskiej i Transportu ZUT może zyskać rocznie nawet 117 tys. zł oszczędności. Instalacja fotowoltaiczna pojawi się też na budynkach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej Śródmieście. Powstanie także kolejna farma fotowoltaiczna w regionie. W poniedziałek marszałek województwa Olgierd Geblewicz spotkał się z wnioskodawcami na podpisaniu umów gwarantujących przekazanie dofinansowania.

Ponad 150 mln zł wsparcia

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczonym na wspieranie gospodarki niskoemisyjnej. W lutym br. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wyłonił 127 inwestycji obejmujących budowę, rozbudowę czy modernizację jednostek wytwarzających energię elektryczną i cieplną z odnawialnych źródeł energii, przyznając na ten cel ponad 150 mln zł wsparcia (działanie 2.10).

Gratuluję skutecznego aplikowania o fundusze unijne w tak ważnym priorytecie. Cieszę się, że o dofinansowanie starały się podmioty z różnych przestrzeni. Dziś pokazujemy, że w szczególności fotowoltaika może przyczyniać się do zmniejszania ujemnego bilansu energetycznego w każdej infrastrukturze zarówno tej publicznej, jak i prywatnej – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W poniedziałek umowy podpisali przedstawiciele wnioskodawców: Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM w Szczecinie, Spółdzielni Mieszkaniowej Śródmieście oraz spółki ALFA FRUIT, która dofinansowanie przeznaczy na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 0,986 MW w miejscowości Pomierzyn.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Fotowoltaika z kodeksem w dłoni (20 września 2018)Czy centra handlowe mogą wspierać ochronę bioróżnorodności? (11 września 2018)Podlaskie: Ponad 1 mln zł na instalacje OZE (05 września 2018)Chińskie panele znów taniej w Europie (03 września 2018)Wałcz: Blisko 6 mln zł dofinansowania na elektrownię fotowoltaiczną (23 sierpnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony