Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Zachodniopomorskie: Trasa rowerowa zamiast nieczynnego torowiska

a+a-    Powrót       28 maja 2019       Transport   

Nieczynne torowisko zamieni się w ścieżkę rowerową. Dla jednych będzie to alternatywa w dotarciu do pracy, dla drugich atrakcja turystyczna. Na nową infrastrukturę będzie trzeba jednak poczekać, bo budowa ponad 11 km trasy prowadzącej z Kozielic do Tetynia ruszyć ma z początkiem 2021 roku. Na razie inwestycja ma zagwarantowany mocny zastrzyk unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. To znacząco pomoże w realizacji przedsięwzięcia.

Po śladach nieczynnego torowiska

Rowerowa inwestycja to forma rewitalizacji dawnej infrastruktury komunikacyjnej oraz nadanie jej nowych użytecznych funkcji. Najpierw ścieżka dla cyklistów zostanie zaprojektowana, a potem wybudowana. Trasa przebiegnie po śladzie nieczynnego torowiska. Ponad 11-kilometrowy jej odcinek prowadzić będzie z Kozielic do Tetynia. W ciągu drogi znajdą się 3 punkty obsługi rowerzystów z: altaną rekreacyjną, ławkami, miejscem na ognisko, koszami i stojakami na rowery. Dodatkowo nie zabraknie tablic informacyjnych z oznaczeniami miejscowości i odległościami do nich, a także charakterystycznymi miejscami np. z pięknymi widokami.

Przedsięwzięcie, które łączy w sobie funkcje rekreacyjne, a także społeczne i edukacyjne kosztować będzie władze gminy Kozielice 5 mln zł. Urząd Marszałkowski przeznaczy z puli eurofunduszy prawie 3,6 mln zł. Unijna dotacja pozwoli pokryć aż 90 proc. zaplanowanych wydatków. Umowa o dofinansowanie inwestycji została podpisana przez wicemarszałka województwa Jarosława Rzepę w sobotę, 25 maja 2019 roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Elektryczne rowery dla urzędników i służb mundurowych (16 lipca 2019)Publiczne systemy rowerów pojawiają się już także w małych miejscowościach (03 lipca 2019)Katowice: Akcja naprawcza rowerów miejskich (14 czerwca 2019)MI przedstawiło propozycje rozwiązań dla hulajnóg elektrycznych (10 czerwca 2019)E-hulajnogi doczekają się swoich przepisów (31 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony