Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy firmy CATCH-ME

Zachodniopomorskie: Trasa rowerowa zamiast nieczynnego torowiska

a+a-    Powrót       28 maja 2019       Transport   

Nieczynne torowisko zamieni się w ścieżkę rowerową. Dla jednych będzie to alternatywa w dotarciu do pracy, dla drugich atrakcja turystyczna. Na nową infrastrukturę będzie trzeba jednak poczekać, bo budowa ponad 11 km trasy prowadzącej z Kozielic do Tetynia ruszyć ma z początkiem 2021 roku. Na razie inwestycja ma zagwarantowany mocny zastrzyk unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. To znacząco pomoże w realizacji przedsięwzięcia.

Po śladach nieczynnego torowiska

Rowerowa inwestycja to forma rewitalizacji dawnej infrastruktury komunikacyjnej oraz nadanie jej nowych użytecznych funkcji. Najpierw ścieżka dla cyklistów zostanie zaprojektowana, a potem wybudowana. Trasa przebiegnie po śladzie nieczynnego torowiska. Ponad 11-kilometrowy jej odcinek prowadzić będzie z Kozielic do Tetynia. W ciągu drogi znajdą się 3 punkty obsługi rowerzystów z: altaną rekreacyjną, ławkami, miejscem na ognisko, koszami i stojakami na rowery. Dodatkowo nie zabraknie tablic informacyjnych z oznaczeniami miejscowości i odległościami do nich, a także charakterystycznymi miejscami np. z pięknymi widokami.

Przedsięwzięcie, które łączy w sobie funkcje rekreacyjne, a także społeczne i edukacyjne kosztować będzie władze gminy Kozielice 5 mln zł. Urząd Marszałkowski przeznaczy z puli eurofunduszy prawie 3,6 mln zł. Unijna dotacja pozwoli pokryć aż 90 proc. zaplanowanych wydatków. Umowa o dofinansowanie inwestycji została podpisana przez wicemarszałka województwa Jarosława Rzepę w sobotę, 25 maja 2019 roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Suwałki: Prawie 26 mln zł na transport niskoemisyjny (14 listopada 2019)GZM: Aplikacja informująca m.in. o transporcie miejskim (05 listopada 2019)Adaptacja do zmian klimatu na Śląsku – potrzebna świadomość, wymiana doświadczeń i współpraca (07 października 2019)Białystok: Powołano pełnomocnika ds. infrastruktury rowerowej (07 października 2019)Kielecki projekt promujący ideę smart city uzyskał 1,7 mln zł dotacji (01 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony