Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Zakończyła się XXII edycja Hydroprezentacji

a+a-    Powrót       20 marca 2019       Woda   

To były trzy dni pełne wykładów, prelekcji i wymiany doświadczeń, a wszystko pod przewodnim tematem „Bezpieczeństwo i Współpraca”. W piątek 15 marca w Krynicy Zdroju zakończyła się XXII edycja Hydroprezentacji – corocznej konferencji, na której czołowi przedstawiciele firm wodno-kanalizacyjnych debatują o najważniejszych wyzwaniach stojących przed branżą.

Konferencję otworzył wykład Stanisława Krusza, prezesa zarządu Katowickich Wodociągów, poświęcony udziałowi firmy w Szczycie Klimatycznym ONZ – jednym z największych zorganizowanych w Polsce wydarzeń międzynarodowych, które odbyło się w grudniu 2018 roku. COP24 był ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i z zakresu bezpieczeństwa – w końcu do Katowic zjechały delegacje ze 190 krajów, łącznie ponad 20 tys. osób. – Przygotowania trwały przez kilka miesięcy, a samo zadanie wymagało od nas dużej dyscypliny, wysokich kompetencji i zaangażowania 1/3 załogi. Trzeba było być w ciągłej gotowości, w razie, gdyby doszło do awarii, cały czas monitorować jakość wody, a także współpracować ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo – mówił Stanisław Krusz, prezes zarządu Katowickich Wodociągów.

Bezpieczeństwo i współpraca

Tematem przewodnim XXII edycji sympozjum były współpraca i bezpieczeństwo. Podczas prelekcji i warsztatów współpraca omawiana była w dwóch kontekstach. Pierwszy dotyczył wymiany wiedzy, doświadczeń, wzajemnego uczenia się i zdobywania odpowiednich kompetencji, natomiast drugi współpracy między firmami i wdrażaniu innowacji. Temu ostatniemu poświęcony był m.in. wykład Aleksandry Konderak z Dąbrowskich Wodociągów, poświęcony największej od 30 lat operacji wodociągowej w Dąbrowie Górniczej. Drugim tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo związane z gwarancją ciągłych dostaw wody, ale także zupełnie nowych zagrożeń, związanych z nowoczesnymi technologiami, czyli cyberbezpieczeństwem. To właśnie o nim mówił w swoim wykładzie Jakub Mrugalski z Niebezpiecznik.pl, uznając cyberzagrożenia za jedno z najważniejszych wyzwań w najbliższych latach dla firm wodociągowych. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzieliły się z uczestnikami konferencji warszawskie wodociągi.

Hydroprezentacje rosną w siłę

Podczas Hydroprezentacji, oprócz tradycyjnie poruszanych tematów jak wodociągi i kanalizacja pojawiły się również kwestie związane z oczyszczalniami (efektywność energetyczna) i badaniami laboratoryjnymi (dlaczego koniecznym jest badanie wyników badań), które cieszyły się dużym zainteresowaniem. - Konferencja z roku na rok rozrasta się nie tylko tematycznie, ale także jeśli chodzi o uczestników - przyjeżdżają przedstawiciele firm wodociągowych z całego kraju. To nas niezwykle cieszy, bo widać, że w branży istnieje głęboka potrzeba rozwoju, wymiany doświadczeń i współpracy – powiedział Andrzej Malinowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Źródło: Grupa PRC

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wsparcie finansowe dla spółek wodnych w Małopolsce (25 czerwca 2019)Zaangażowanie kapitałowe NFOŚiGW w inwestycje wod-kan – nowy mechanizm finansowania (19 czerwca 2019)200 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową poza granicami aglomeracji ujętych w KPOŚK (18 czerwca 2019)Czysta woda w kranie? Nie w sezonie (18 czerwca 2019)Taryfy wod-kan dla mieszkańców Otwocka będą obniżone o 12 proc. (13 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony