Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Program Płatnych Praktyk Letnich SUEZ Polska Sp. z o.o.
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Zatrzymano nielegalny transport odpadów

a+a-    Powrót       22 października 2018       Odpady   

Nowe uprawnienia Inspekcji Ochrony Środowiska są już stosowane w walce z patologiami w gospodarce odpadami. Na mocy nowych uprawnień, które zostały nadane inspektorom IOŚ w sierpniu br., w ostatnich dwóch tygodniach października inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach przy współpracy z Policją i ITD zatrzymali 6 pojazdów przewożących odpady w sposób niezgodny z przepisami. Odpady te miały być przekazane do nieuprawnionych odbiorców, którzy nie posiadali instalacji do ich właściwego zagospodarowania. Pojazdy wraz z odpadami zostały skierowane na wyznaczony przez Marszałka Województwa Śląskiego, specjalnie dla tych celów parking strzeżony.

WIOŚ Katowice zgodnie z nowymi uprawnieniami przeprowadził ekspercką ocenę przewożonych odpadów, w celu określenia kodu odpadu. Ponadto po przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym, przygotowano i przekazano prezydentowi Katowic niezbędne materiały do nałożenia na posiadacza odpadów, obowiązku bezpiecznego dla środowiska zagospodarowania zatrzymanych odpadów. Pojazdy wraz z odpadami pozostaną na parkingu do czasu ustalenia w decyzji administracyjnej sposobu i miejsca zagospodarowania odpadów. Koszty skierowania pojazdu wraz z odpadami na parking pokrywa podmiot wykonujący transport.

Źródło: GIOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Uboczne produkty spalania nie powinny być na uboczu (18 kwietnia 2019)Powstał polski Pakt na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych (18 kwietnia 2019)Blockchain szansą na pozytywny przewrót w polskiej gospodarce odpadami (16 kwietnia 2019)Śląskie: Ponad 50 postępowań karnych ws. nielegalnego postępowania z odpadami (16 kwietnia 2019)VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów w czerwcu w Chorzowie (16 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony