Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Logistyk SUEZ Polska Sp. z o.o.
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

Zatrzymano nielegalny transport odpadów

a+a-    Powrót       22 października 2018       Odpady   

Nowe uprawnienia Inspekcji Ochrony Środowiska są już stosowane w walce z patologiami w gospodarce odpadami. Na mocy nowych uprawnień, które zostały nadane inspektorom IOŚ w sierpniu br., w ostatnich dwóch tygodniach października inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach przy współpracy z Policją i ITD zatrzymali 6 pojazdów przewożących odpady w sposób niezgodny z przepisami. Odpady te miały być przekazane do nieuprawnionych odbiorców, którzy nie posiadali instalacji do ich właściwego zagospodarowania. Pojazdy wraz z odpadami zostały skierowane na wyznaczony przez Marszałka Województwa Śląskiego, specjalnie dla tych celów parking strzeżony.

WIOŚ Katowice zgodnie z nowymi uprawnieniami przeprowadził ekspercką ocenę przewożonych odpadów, w celu określenia kodu odpadu. Ponadto po przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym, przygotowano i przekazano prezydentowi Katowic niezbędne materiały do nałożenia na posiadacza odpadów, obowiązku bezpiecznego dla środowiska zagospodarowania zatrzymanych odpadów. Pojazdy wraz z odpadami pozostaną na parkingu do czasu ustalenia w decyzji administracyjnej sposobu i miejsca zagospodarowania odpadów. Koszty skierowania pojazdu wraz z odpadami na parking pokrywa podmiot wykonujący transport.

Źródło: GIOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Poznań: W ciągu pół roku prawie 5,5 tys. interwencji straży miejskiej związanych z ochroną środowiska (19 sierpnia 2019)NIK: składowiska odpadów z dawnych zakładów "Boruta" są zagrożeniem dla środowiska (14 sierpnia 2019)23. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment w październiku w Poznaniu (13 sierpnia 2019)Gospodarka odpadami przejdzie pod Związek (13 sierpnia 2019)Udaremniony transport odpadów komunalnych z Niemiec (12 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony