Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
04.03.2021 04 marca 2021

„Zielony transport publiczny” – składanie wniosków rusza w styczniu

NFOŚiGW w grudniu uruchomił Generator Wniosków o Dofinansowanie dla programu „Zielony transport publiczny”. Zainteresowani wsparciem zakupu zeroemisyjnych autobusów mogą już przygotowywać wnioski, których składanie rozpocznie się 4 stycznia 2021 r.

   Powrót       31 grudnia 2020       Transport   

Do rozdysponowania jest 1,3 mld zł na zakup co najmniej 500 autobusów napędzanych prądem lub wodorem(1). Poziom dofinansowania wyniesie 80 proc. kosztów kwalifikowanych zakupu autobusów o napędzie elektrycznym oraz trolejbusów, a w przypadku autobusów wodorowych dotacje będą sięgać aż 90 proc. Beneficjentami nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mogą być organizatorzy i operatorzy publicznego transportu zbiorowego, w tym m.in. samorządy.

Nabór od 4 stycznia do 15 grudnia 2021 r.

Nabór ciągły w programie „Zielony transport publiczny” rozpocznie się 4 stycznia i potrwa do 15 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania alokacji.

Przy sporządzeniu wniosku(2) należy zwrócić szczególną uwagę na koncepcję i zasadność wdrożenia przyjętego rozwiązania, tj. uzasadnienie liczby pojazdów/infrastruktury w odniesieniu do potrzeb transportowych wnioskodawcy oraz zagwarantowanie dotrzymania deklarowanego efektu ekologicznego, tj. uprawdopodobnienie osiągnięcia i utrzymania trwałości rzeczowej i ekologicznej oraz przedstawienie realistycznego harmonogramu wdrażania projektu. Brak spełnienia tych kryteriów może prowadzić do negatywnej oceny wniosku.

Czytaj: Jak redukować liczbę samochodów w mieście? Głos ekspertów z Konferencji Eco-Miasto 2020

Źródło: NFOŚiGW

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Przypisy

1/ Szczegóły naboru:
http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/zielony-transport-publiczny-faza-i/
2/ Generator Wniosków o Dofinansowanie NFOŚiGW:
https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/generator-wnioskow/

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

NIK: Szybka Kolej w aglomeracji krakowskiej niezintegrowana z pozostałą komunikacją publiczną (15 lutego 2021)Gdańskie ulice w stylu slow (04 lutego 2021)33 miasta złożyły wnioski o wsparcie zakupu autobusów elektrycznych (01 lutego 2021)Jak powstaje Krajowy Plan Odbudowy w Polsce? Oto jest pytanie (25 stycznia 2021)Ekspert PIRE: autobusy CNG nie spełniają definicji autobusu zeroemisyjnego (12 stycznia 2021)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony