Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista
Specjalista w Wydziale Nieruchomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Zmiana na stanowisku Łowczego Krajowego PZŁ

a+a-    Powrót       11 lutego 2020       Management   

Z dniem 6 lutego 2020 r. minister właściwy ds. środowiska przyjął rezygnację Alberta Kołodziejskiego z funkcji dotychczasowego Łowczego Krajowego Polskiego Związku Łowieckiego (PZŁ). 7 lutego 2020 r. na stanowisko Łowczego Krajowego PZŁ minister powołał Pawła Lisiaka.

Nowo powołany Łowczy Krajowy jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1992 r. W 2016 r. został odznaczony Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Senat RP nadał mu również Brązowy Medal Orła Białego za zasługi dla Łowiectwa. Od 2010 r. jest prezesem Koła Łowieckiego nr 3 „Knieja” w Krotoszynie, od 2018 r. jest członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej gdzie przewodniczy Komisji Kynologicznej.

Jest pomysłodawcą i organizatorem spotkań z dziećmi pod hasłem „Ratujmy zwierzynę drobną”. Jest także współorganizatorem wystaw ukazujących piękno i tradycje myśliwskie. Pasją Łowczego Krajowego jest kynologia. W 2005 r. zdobył tytułu Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego, reprezentując ówcześnie swoje macierzyste Koło.

Wielką uwagę przywiązuje do współpracy z rolnikami, izbami rolniczymi i lokalnym samorządem. Przykładem tego są organizowane od 5 lat „Łowy Powiatu Krotoszyńskiego na drapieżniki”. Służą one głównie zmniejszeniu liczby drapieżników, co ma wpływ na warunki bytowe zwierzyny drobnej i ptaków śpiewających gniazdujących na ziemi oraz płazów i gadów zagrożonych wyginięciem.

Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych oraz tekstów publicystycznych nawiązujących tematyką m.in. do łowiectwa.

Czytaj: Kto ma prawo decydować, jakich zwierząt jest za dużo?

Źródło: MK

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Zmian w ministerstwach ciąg dalszy (22 listopada 2019)Nowy rząd Morawieckiego: nowe resorty, nowi ministrowie (08 listopada 2019)Łowczy Krajowy złożył rezygnację (24 stycznia 2019)Nowy przewodniczący zarządu Związku Łowieckiego (18 kwietnia 2018)Portugalia: 10 proc. wpływów z łowiectwa trafi na konto lasów (12 maja 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony