Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Konferencja naukowa "Zmiany klimatyczne w przeszłości geologicznej"

25 marca 2020

Szerokie zainteresowanie i zapotrzebowanie społeczne na wiedzę o zmianach klimatu zachodzących współcześnie skłania do przedstawienia tych zjawisk w rozległym przedziale czasowym. W tym kontekście ważną rolę odgrywają badania paleoklimatu. Poznanie mechanizmów zmian klimatu na Ziemi w przeszłych epokach geologicznych, poprzez obserwację zmian klimatycznych zarejestrowanych w osadach od proterozoiku do dziś, pozwala na dostrzeżenie wielu powiązań i analogii. Przedstawienie zmian paleoklimatycznych w aspekcie zróżnicowanych badań geologicznych, przy zastosowaniu innowacyjnych metod badawczych, pozwala na powiązanie odległych dziedzin badawczych z obserwowanymi współcześnie zmianami klimatycznymi, ich modelowaniem i prognozowaniem.

Ważna jest też odpowiedź na pytanie, czy działalność człowieka wzmacnia, czy też osłabia współczesne zmiany klimatyczne. Tegoroczna edycja Konferencji, będzie jednym z wydarzeń obchodzonego roku Jubileuszu 100-lecia powołania Instytutu, i odbędzie się w dniach 25 - 26 marca 2020 r. w siedzibie PIG-PIB w Warszawie.

Pierwsza edycja konferencji odbyła się w 2011 r., druga w 2015 r. Obie konferencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. W każdej z nich uczestniczyło około 100 osób i zaprezentowano prawie 130 referatów i posterów. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna konferencja zgromadzi równie liczne grono uczestników, i co najważniejsze - będzie ważnym forum wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie badań paleoklimatu.

Informacje praktyczne

Konferencja dla specjalistów i innych zainteresowanych osób
Daty: od 25 marca 2020 do 26 marca 2020
Cena: 600 PLN

Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB w Warszawie
ul. Rakowiecka 4
Warszawa
Polska

Kontakt

dr hab. Barbara Słodkowska
Telefon: 22 45 92 271
Więcej informacji
▲  Do góry strony