Więcej  ›
09.05.2024 09 maja 2024

Kierownik ds. BHP i ochrony środowiska

Pracodawca: ALAB laboratoria Sp z o.o. Numer referencyjny: 104233 Data publikacji: 21 lutego 2023 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP

Opis stanowiska

Do Twoich zadań należeć będzie:

  • Kontrola warunków pracy oraz przestrzeganie przez pracowników przepisów BHP, PPOŻ i ochrony środowiska
  • Współpraca z kierownikami/dyrektorami w zakresie przestrzegania przepisów BHP, PPOŻ i ochrony środowiska
  • Bieżąca analiza przepisów BHP, PPOŻ i ochrony środowiska zgodnie z obowiązującymi wymaganiami prawnymi i inicjowanie oraz wdrażanie na ich podstawie właściwych działań
  • Opracowywanie oceny ryzyka zawodowego i udzielanie informacji o ryzyku zawodowym oraz doradztwo w zakresie doboru najwłaściwszych środków ochrony indywidualnej
  • Przygotowywanie dokumentacji związanej z działalnością BHP, PPOŻ i ochroną środowiska, sporządzanie raportów, zestawień, prezentacji itp.
  • Reprezentowanie organizacji podczas inspekcji i audytów zewnętrznych w zakresie bezpieczeństwa pracy, PPOŻ i ochrony środowiska
  • Wspieranie, nadzorowanie i weryfikacja działań wynikających z inspekcji i kontroli oraz audytów zewnętrznych w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska
  • Inicjowanie i realizacja projektów mających na celu budowanie kultury bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska
  • Nadzór nad gospodarką odpadami, gospodarką wodno- ściekową oraz emisją do powietrza
  • Bieżąca kontrola warunków środowiskowych, dokonywanie pomiarów środowiskowych, rozliczanie opłat związanych z ochroną środowiska oraz zlecanie badań, analiz i oceny jakości środowiska
  • Zarządzanie zespołem Sekcji ds. BHP i Ochrony Środowiska

Wymagania

Aby efektywnie realizować zadania na tym stanowisku niezbędne są:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu BHP, PPOŻ, ochrony środowiska
  • Uprawnienia do pracy jako inspektor ochrony przeciwpożarowej
  • Min. 5 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Nastawienie na promowanie kultury bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska
  • Dobra znajomość tematyki w zakresie gospodarki odpadami i ochrony środowiska
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Dobra znajomość pakietu MS Office
  • Znajomość normy ISO 14001:2015

Oferujemy

W zamian za zaangażowanie i pracę oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • Pracę pełną wyzwań w inspirującym i zgranym zespole profesjonalistów,
  • Możliwość rozwoju i poszerzania swoich umiejętności,
  • Kartę Multisport,
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego,
  • Pakiet zniżek na nasze usługi dla naszych Pracowników oraz ich rodzin.

ALAB laboratoria Sp z o.o.

ALAB laboratoria Sp. z o.o. to ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych. Istniejemy na rynku od 19 lat i wykonujemy 45 mln badań rocznie. Mamy ok. 400 Punktów Pobrań materiału diagnostycznego i 81 laboratoriów we wszystkich województwach w Polsce, a w naszej ofercie jest 3000 różnych badań. W swojej pracy często korzystamy z doświadczeń niemieckiej grupy LIMBACH, naszego biznesowego partnera. Współpracujemy również z uniwersytetami i naukowcami z Europy i z całego świata, by zapewnić pacjentom i klientom najwyższą jakość usług. Stawiamy na nowoczesność i technologię, dbając o to, by aparatura, na której pracują nasi diagności dorównywała ogólnoświatowym standardom i najnowszym trendom w medycynie laboratoryjnej.