Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: Avensanture Numer referencyjny: 01/22 Data publikacji: 31 października 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (nieokreślony) Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Pomiary, badania, monitoring
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje

Opis stanowiska

Sporządzanie dokumentacji środowiskowych:

  • raport oddziaływania na środowisko,
  • karta informacyjna przedsięwzięcia,
  • sporządzanie i komunikowanie raportów, analiz i zestawień,
  • doradztwo w zakresie obowiązujących przepisów z zakresu ochrony środowiska,
  • praca w terenie związana z pozyskiwaniem materiałów i danych dotyczących środowiska.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe II stopnia (ochrona środowiska, biologia, inżynieria środowiska lub pokrewne),
  • umiejętność sporządzania dokumentacji związanej z procedurą oceny oddziaływania inwestycji na środowisko, tj. KIP, raport środowiskowy,
  • znajomość i umiejętność interpretowania przepisów prawa z zakresu prawa ochrony środowiska (m.in. Ustawy Prawo Ochrony Środowiska, Ustawy o ochronie przyrody, Ustawy o udostępnianiu informacji, o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko),
  • umiejętność opracowywania dokumentacji podsumowującej wykonane prace (raporty, notatki służbowe etc.).

Dodatkowym atutem będą:

  • znajomość ewidencji odpadów (BDO)
  • znajomość oprogramowania GIS (QGIS lub ArcGIS),
  • oprogramowania do analizy propagacji hałasu oraz emisji zanieczyszczeń do powietrza,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  • ciekawą i ambitną pracę,
  • przyjazną atmosferę i warunki pracy,
  • możliwość pracy zdalnej,
  • stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę,
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do wiedzy i zaangażowania,
  • narzędzia niezbędne do wykonywania powierzonych zadań.

Inne informacje

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.

Avensanture

Biuro Badań i Ekspertyz Środowiskowych AvesNature, obecnie AVESNATURE Sp. z o.o., świadczy usługi od 2009 roku. Zajmujemy się opracowywaniem raportów środowiskowych (OOŚ, KIP), ekspertyz i inwentaryzacji przyrodniczych. Prowadzimy nadzory i monitoringi przyrodnicze.