Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Dyrektor Biura Branży Energetycznej i Technologii

Pracodawca: Bank Gospodarstwa Krajowego Numer referencyjny: 95714 Data publikacji: 13 września 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Energia: Odnawialne źródła energii

Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie procesem przygotowania i aktualizacji analiz branżowych na potrzeby procesów biznesowych realizowanych w Banku
  • Zarządzanie wewnętrznymi limitami maksymalnego zaangażowania Banku w ekspozycje kredytowe w odniesieniu do branży energetycznej i technologii
  • Współpraca z pionami z obszaru Zarządzania Ryzykiem oraz obszaru Relacji i Finansowania Zrównoważonego w zakresie procesu kredytowego (w tym identyfikacja ryzyk transakcji, weryfikacja założeń modeli finansowych i biznes planów, przygotowanie scenariusza bankowego, weryfikacja aplikacji i wniosków kredytowych)
  • Aktualizacja warunków brzegowych finansowania transakcji w branży energetycznej i technologii
  • Zarządzanie informacją i wiedzą branżową wewnątrz Banku i w kontaktach z instytucjami zewnętrznymi
  • Udział w pracach zespołów powołanych do realizacji Programów Modelu Biznesowego oraz rządowych programów branżowych
  • Reprezentowanie Biura w spotkaniach zewnętrznych i wewnętrznych Banku
  • Reprezentowanie Banku w zewnętrznych panelach dyskusyjnych i konferencjach branżowych
  • Organizacja warsztatów branżowych dla pracowników Banku
  • Kierowanie pracą podległych pracowników

Wymagania

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, bankowość
  • Minimum 8 lat doświadczenia w obszarze analizy finansowej/modelowania finansowego/analizy rynku/strukturyzacji transakcji
  • Minimum 5 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołem
  • Ugruntowana wiedza branżowa w zakresie branży energetycznej
  • Dodatkowym atutem będzie wiedza branżowa w zakresie branży TMT
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy
  • Zaangażowanie i ukierunkowanie na współpracę
  • Rozwinięte umiejętności prezentacji
  • Umiejętność koordynacji pracy zespołów o różnych kompetencjach
  • Biegła znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Dodatkowym atutem będzie posiadanie uprawnień CFA, ACCA

Oferujemy

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjny system wynagradzania i szeroki pakiet socjalny
  • Dogodna lokalizacja biura (ścisłe centrum)
  • Ciekawe wyzwania i możliwości rozwoju zawodowego

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.