Więcej  ›
21.05.2024 21 maja 2024

Ekspert ds. Strategii Ryzyka ESG

Pracodawca: Bank Gospodarstwa Krajowego Numer referencyjny: 91844 Data publikacji: 24 czerwca 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Doradztwo, audyty, consulting

Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków

  • Merytoryczny nadzór nad przebiegiem analiz ryzyka ESG portfela banku
  • Wsparcie metodologiczne procesu oceny ESG
  • Współtworzenie centrum kompetencji w zakresie aspektów środowiskowych i społecznych w banku oraz zarządzania ryzykiem ESG, prace związane m.in. z wdrożeniem regulacji dotyczących Taksonomii UE
  • Udział w pracach grup roboczych dotyczących ESG wewnątrz i na zewnątrz banku
  • Przygotowanie i prowadzenie warsztatów dotyczących obszaru ESG
  • Współtworzenie zrównoważonej transformacji i produktów banku

Wymagania

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (w obszarze nauk środowiskowych, społecznych lub ekonomicznych)
  • Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe
  • Mile widziane doświadczenie w bankowości lub w obszarze zarządzania ryzykiem
  • Bardzo dobra znajomość tematyki ESG, zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego finansowania
  • Znajomość aktów delegowanych Taksonomii UE, metodyk analizy wpływu na środowisko i przeciwdziałania zmianom klimatu, wytycznych i standardów z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych i spraw społecznych
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność, odpowiedzialność oraz terminowa realizacja powierzonych zadań

Oferujemy

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjny system wynagradzania
  • Dogodna lokalizacja biura (ścisłe centrum)
  • Ciekawe wyzwania i możliwości rozwoju zawodowego

Wyślij swoją kandydaturę

Ogłoszenie wygasło, aplikowanie nie jest już możliwe.

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.