Więcej  ›
16.05.2024 16 maja 2024

Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Pracodawca: Ekolider Numer referencyjny: - Data publikacji: 08 marca 2017 Lokalizacja: Garwolin - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole, Pomiary, badania, monitoring
Gospodarka odpadami: Zarządzanie, odbiór, zbiórka selektywna

Opis stanowiska

  • Wykonywanie opracowań i dokumentacji z zakresu ochrony środowiska (karty przekazania odpadów, karty ewidencji odpadów, DPR),
  • Przygotowywanie sprawozdań, wymaganych prawem z zakresu ochrony środowiska (m.in. półroczne sprawozdania dla obsługiwanych gmin, sprawozdania do urzędów marszałkowskich, głównego urzędu statystycznego,),
  • Przygotowywanie miesięcznych raportów dotyczących gospodarki odpadami,
  • Sporządzanie raportów do krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancjach – KOBIZE,
  • Sporządzanie informacji do opłat za korzystanie ze środowiska,
  • Sporządzanie sprawozdań związanych z wprowadzaniem na rynek produktów w opakowaniach, dot. opłaty produktowej i opakowaniowej,
  • Bieżąca współpraca z odbiorcami surowców wtórnych,
  • Bieżący monitoring rynku surowców wtórnych,
  • Współpraca z organizacjami odzysku opakowań,
  • Reprezentowanie Firmy przed urzędami w sprawach dotyczących ochrony środowiska,
  • Prowadzenie szkoleń dla pracowników w zakresie uregulowań prawnych obowiązujących w Firmie oraz zmian w przepisach związanych z ochroną środowiska, mających związek z prowadzoną działalnością,
  • Przygotowywanie wniosków o wpis do rejestrów działalności regulowanej,
  • Przygotowanie i nadzór nad decyzjami przedmiotowymi wymaganymi prawem zgodnie ze specyfiką działania przedsiębiorstwa,
  • Przygotowanie i nadzór dokumentacji związanej z potencjalnym rozszerzeniem działalności,
  • Nadzór nad zmianami prawa w zakresie aspektów środowiskowych oraz informowanie Zarządu o istotnych zmianach mających wpływ na prowadzoną działalność,
  • Prowadzenie wewnętrznej kontroli w zakresie przestrzegania prawa w zakresie ochrony środowiska.

Wymagania

  • Wyższe wykształcenie z zakresu ochrony środowiska lub studia podyplomowe o tym kierunku
  • Praktyczna znajomość prawa w zakresie ochrony środowiska
  • Doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z ochroną środowiska
  • Doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań środowiskowych
  • Bardzo dobra znajomość MS Office – Excel, PowerPoint, Word
  • Doskonała organizacja pracy
  • Doskonałe zdolności komunikacyjne
  • Samodzielność i proakywność w działaniu

Oferujemy

  • Stałą pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Duży zakres samodzielności oraz odpowiedzialności
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Stabilne warunki zatrudnienia

Ekolider

Ekolider to nowoczesna firma specjalizująca się w kompleksowej obsłudze firm oraz gmin w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów. Jesteśmy zaufanym partnerem samorządów i przedsiębiorstw, którym oferujemy kompleksową obsługę. Naszą działalność prowadzimy na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego.