Więcej  ›
20.04.2024 20 kwietnia 2024

Konsultant/specjalista ds. ochrony środowiska

Pracodawca: EKOSTANDARD Pracownia Analiz Środowiskowych Numer referencyjny: 11/2017 Data publikacji: 11 maja 2022 Lokalizacja: Suchy Las - Wielkopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Doradztwo, audyty, consulting, Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:
  • Podejmowanie decyzji o wizytowaniu obiektu
  • Kontakty z klientami oraz organami ochrony środowiska
  • Obsługę klienta - konsultacje ws. wymogów ochrony środowiska, uzgodnienia opracowanych dokumentów z klientem i organami wydającymi decyzję
  • Przygotowanie raportów oddziaływania na środowisko, wniosków o pozwolenia zintegrowane i sektorowe, dokumentów strategicznych dla samorządów
  • Sporządzanie wymaganych sprawozdań, ewidencji, raportów itp.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub pokrewne,
  • zdolności analityczne,
  • samodzielność, kreatywność i zaangażowanie,
  • doświadczenie min. 2 lata w branży,
  • biegła znajomość oprogramowania MS Office oraz programów specjalistycznych
  • (ArcGIS, QGIS, GRASSGIS, Operat FB, Soundplan lub odpowiedniki),
  • prawo jazdy kat. B,
  • angielski w stopniu komunikatywnym,
  • znajomość prawa ochrony środowiska, ustawy o odpadach, prawa wodnego, ustawy
    o udostępnianiu informacji o środowisku, ocenach oddziaływania (...) oraz rozporządzeń wykonawczych.

Oferujemy

Oferujemy:
  • stabilną formę zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • pracę przy ciekawych i nietypowych projektach,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

Inne informacje

W przekazywanych dokumentach proszę zawrzeć klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

 Skontaktujemy sie z wybranymi kandytami.

EKOSTANDARD Pracownia Analiz Środowiskowych

Firma EKOSTANDARD Pracownia Analiz Środowiskowych powstała w 2003 roku jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi doradcze w zakresie ochrony środowiska.

Nasza firma oferuje usługi kompleksowej obsługi instytucji, firm i inwestycji w zakresie ochrony środowiska. W ramach naszych usług realizujemy również tzw. „outsourcing środowiskowy” – przejmujemy obowiązki firm w zakresie prowadzenia dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska oraz raportowania do odpowiednich organów ochrony środowiska.

W naszej działalności kładziemy nacisk na jakość świadczonych usług oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w kreowaniu innowacyjnych usług i kompleksowej obsługi klienta.

 Do palety świadczonych przez nas usług należą:
  •       przeglądy ekologiczne przedsiębiorstw, również due dilligence w zakresie ochrony środowiska
  •       przygotowanie wniosków o pozwolenia zintegrowane i sektorowe
  •       raporty oddziaływania inwestycji na środowisko oraz karty informacyjne przedsięwzięć
  •       analizy porealizacyjne oddziaływania na środowisko
  •       prognozy oddziaływania na środowisko dla projektów planów i programów w ramach Strategicznych Ocen Oddziaływania na Środowisko
  •       operaty ochrony atmosfery
  •       operaty wodno-prawne na pobór wód powierzchniowych i podziemnych, odprowadzanie ścieków do kanalizacji oraz do wód lub do ziemi
  •       rozpoznanie zanieczyszczenia środowiska gruntowo-wodnego oraz projekty rekultywacji
  •       programy ochrony środowiska
  •       plany gospodarki odpadami
  •       inwentaryzacje wyrobów zawierających azbest oraz programy usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest
  •       analizy akustyczne oddziaływania na środowisko
  •       modelowanie rozkładu pola akustycznego w środowisku
  •       modelowanie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w środowisku
  •       kartografia cyfrowa i analizy przestrzenne w oparciu o Geograficzne Systemy Informacji (GIS)
  •       naliczanie opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska oraz opłaty produktowej
  •       dokumentacje geologiczne i hydrogeologiczne
  •       nadzory przyrodnicze i ekologiczne nad realizacją inwestycji