Więcej  ›
27.04.2024 27 kwietnia 2024

Kierownik realizacji projektów OZE

Pracodawca: ENGIE – Polska Numer referencyjny: 196123 Data publikacji: 22 marca 2024 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: - Branże:
Energia: Audyty energetyczne
Przemysł i inżynieria: Inżynieria energetyczna, elektroniczna i mechaniczna, Mechanika, elektromechanika, automatyka

Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie wielkoskalowych projektów OZE (fotowoltaicznych, wiatrowych, BESS) od etapu final development do przekazania obiektu do działu eksploatacji. Przygotowywanie budżetu projektu, harmonogramu, planu realizacji,
  • Dobór głównych komponentów i założeń technicznych dla realizowanych projektów,
  • Udział w przygotowaniu specyfikacji technicznej nowych projektów wiatrowych, fotowoltaicznych oraz magazynów energii,
  • Udział w procesie kontraktowania wykonawców: wsparcie działu zakupowego, opiniowanie ofert, udział w negocjacjach umowy,
  • Koordynacja dostaw inwestorskich,
  • Weryfikacja dokumentacji przygotowywanej przez wykonawcę w trakcie realizowania kontraktu,
  • Weryfikacja postępu projektu oraz jakości wykonanych prac we współpracy z Construction Managerem,
  • Współpraca z inżynierem kontraktu i jego inspektorami w trakcie realizowania projektów,
  • Współpraca z grupą ENGIE w zakresie raportowania, konsultacji, współpracy z działami: Engineeringu, Quality, Projects, Procurement,
  • Współpraca z działami Rozwoju oraz Wytwarzania jako wsparcie merytoryczne przy projektach znajdujących się w fazach od koncepcji do realizacji.

Wymagania

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe energetyczne, elektryczne, budowlane lub pokrewne,
  • Uprawienia SEP E i D,
  • Wiedza z zakresu budowy i realizacji projektów OZE (fotowoltaicznych i wiatrowych) oraz urządzeń elektrycznych nn/SN/WN,
  • Doświadczenie w realizacji wielkoskalowych projektów wiatrowych i PV
  • Ponad 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w inżynierii energetycznej, wydobywczej, przemysłowej i środowisku budowlanym: preferowane w branży energii wiatrowej, fotowoltaicznej, lub w branży odnawialnych źródeł energii, budownictwa lub energetyki konwencjonalnej,
  • Umiejętność czytania projektów, schematów elektrycznych, dokumentacji technicznej,
  • Umiejętność obsługi oprogramowania: AutoCAD, PV Syst, Helios 3D, PV Design, MS Projects, pakiet MS Office,
  • Gotowość do wyjazdów służbowych po terenie kraju,
  • Umiejętność aktywnego rozwiązywania problemów,
  • Biegła znajomość języka polskiego,
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację,
  • Uprawnienia budowlane w zakresie projektowym i wykonawczym mile widziane.

Oferujemy

To oferujemy

  • Auto służbowe do użytku prywatnego
  • Program premiowy
  • Dofinansowanie wczasów oraz dofinansowanie świąteczne
  • Karta Multisport za 1 zł
  • Pakiet medyczny za 1 zł
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Bezpłatny parking w naszym biurze (Altus) w centrum Katowic
  • Zajęcia z języka angielskiego
  • Finansowanie specjalistycznych szkoleń i kursów, dofinansowanie studiów
  • Wiedzę wewnętrzną dotyczącą realizacji wielkoskalowych projektów z branży OZE
  • Możliwość dołączenia do zespołu światowego lidera w sektorze energetyki – Grupa ENGIE to 96 tys. pracowników na całym świecie,
  • Niezbędne narzędzia pracy (laptop, telefon),
  • Możliwość częściowej pracy w systemie hybrydowym, elastyczne godziny pracy

ENGIE – Polska

Jesteśmy firmą produkcyjną branży energetycznej, wchodzącą w skład dużej grupy międzynarodowej, mieszczącą się na Pomorzu Środkowym.