Więcej  ›
27.04.2024 27 kwietnia 2024

Młodszy Inżynier ds. elektrycznych

Pracodawca: ENGIE – Polska Numer referencyjny: 194517 Data publikacji: 22 marca 2024 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: - Branże:
Energia: Audyty energetyczne
Przemysł i inżynieria: Inżynieria energetyczna, elektroniczna i mechaniczna, Mechanika, elektromechanika, automatyka

Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków

  • Praca koncepcyjna związana z przygotowaniem planów modernizacji istniejących obiektów pod kątem rozwiązań technicznych jak i wstępnej wyceny takich rozwiązań,
  • Wsparcie przy wdrażaniu systemu SCADA w szczególności przy odwzorowaniu istniejących i nowobudowanych obiektów wraz z inicjowaniem kontaktów z OSD celem wprowadzenia zmian w GPZ (Mikronika, Elkomtech),
  • Wsparcie działu Wytwarzania w projektach, których celem jest obniżenie mocy biernej zarówno farm wiatrowych jak i farm fotowoltaicznych,
  • Udział w przygotowaniu specyfikacji technicznej nowych projektów wiatrowych, fotowoltaicznych oraz magazynów energii,
  • Wsparcie działu odpowiedzialnego za budowy nowych obiektów (farmy wiatrowe i PV) przy: doborze rozwiązań technicznych, weryfikacji dokumentacji projektowej, odbiorach prac elektrycznych, testach funkcjonalnych,
  • Współpraca z działem Engineeringu w grupie ENGIE,
  • Współpraca z działami Rozwoju, Projektów oraz Wytwarzania jako wsparcie techniczne przy projektach znajdujących się w fazach od koncepcji do realizacji.

Wymagania

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe elektryczne lub pokrewne,
  • Uprawienia SEP E i D,
  • Wiedza z zakresu budowy i zasad działania urządzeń elektrycznych nn/SN/WN,
  • 3 - 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w inżynierii energetycznej, wydobywczej, przemysłowej i środowisku budowlanym: preferowane w branży energii wiatrowej, fotowoltaicznej, lub w branży odnawialnych źródeł energii, budownictwa lub energetyki konwencjonalnej,
  • Umiejętność czytania schematów elektrycznych,
  • Uprawnienia budowlane w zakresie projektowym i wykonawczym mile widziane
  • Biegła znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego.

Oferujemy

To oferujemy

  • Program premiowy,
  • Dofinansowanie wczasów oraz dofinansowanie świąteczne,
  • Karta Multisport za 1 zł,
  • Pakiet medyczny za 1 zł,
  • Ubezpieczenie grupowe,
  • Bezpłatny parking w budynku Altus,
  • Zajęcia z języka angielskiego,
  • Finansowanie specjalistycznych szkoleń i kursów, dofinansowanie studiów,
  • Niezbędne narzędzia pracy (laptop, telefon),
  • Możliwość częściowej pracy w systemie hybrydowym, elastyczne godziny pracy,
  • Możliwość dołączenia do zespołu światowego lidera w sektorze energetyki – Grupa ENGIE to 96 tys. pracowników na całym świecie.

ENGIE – Polska

Jesteśmy firmą produkcyjną branży energetycznej, wchodzącą w skład dużej grupy międzynarodowej, mieszczącą się na Pomorzu Środkowym.