Więcej  ›
15.05.2024 15 maja 2024

Specjalista ds. Ochrony Środowiska i Oczyszczania Ścieków

Pracodawca: FSP Galena Numer referencyjny: - Data publikacji: 07 marca 2017 Lokalizacja: Wrocław - Dolnośląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Woda: Oczyszczanie ścieków
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring
Gospodarka odpadami: Zarządzanie, odbiór, zbiórka selektywna

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna między innymi za:
  • nadzorowanie prawidłowego funkcjonowania zakładowej oczyszczalni ścieków,
  • sporządzanie bieżących sprawozdań z działalności firmy w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami i emisji zanieczyszczeń do środowiska,
  • nadzór nad odbiorem odpadów i ścieków z poszczególnych działów, prawidłową ich segregację i czasowe magazynowanie oraz przekazywanie do utylizacji firmom zewnętrznym,
  • zlecanie wykonywania analiz kontrolnych przez laboratoria akredytowane w zakresie odprowadzanych ścieków, poziomu hałasu, pomiarów emisji gazów i pyłów,
  • współpracę i nadzór nad pracami firm zewnętrznych w podległym zakresie,
  • opracowywanie i wdrażanie do stosowania dokumentów Systemu Zarządzania Środowiskowego (wg PN-EN ISO 14001) oraz dokumentów SZJ i HACCP w podległym zakresie,
  • bieżące śledzenie i analizowanie zmian w obwiązujących aktach prawnych w zakresie ochrony środowiska,
  • prowadzenie działań dotyczących Obrony Cywilnej w firmie,
  • prowadzenie szkoleń wewnętrznych z zakresu SZŚ i aspektów ochrony środowiska.

Wymagania

Wymagania stawiane kandydatom:
  • wykształcenie wyższe techniczne w zakresie ochrony środowiska,
  • praktyka na stanowisku o podobnym profilu,
  • znajomość podstawowych aktów prawnych z zakresu ochrony środowiska,
  • umiejętność biegłej obsługi komputera,
  • samodzielność w rozwiązywaniu problemów,
  • terminowość i dobra organizacja pracy własnej oraz podległego zespołu osób (np. wykonawców),
  • konsekwencja w działaniu,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • prawo jazdy kategorii B.

Mile widziane:
  • doświadczenie w pracy w firmie chemicznej,
  • znajomość normy PN-EN ISO 14001,
  • znajomość zagadnień GMP i HACCP,
  • znajomość języków obcych.

Inne informacje

Prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego.
Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Prosimy o dopisanie w dokumentach aplikacyjnych  klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883).

FSP Galena

Firma FSP Galena to polski producent leków na receptę i bez recepty oraz suplementów diety z ponad 70-letnim doświadczeniem w produkcji farmaceutycznej. Jesteśmy m.in. pierwszym polskim producentem leków zawierających paracetamol. Zdobyta na przestrzeni lat wiedza o potrzebach pacjentów i relacje ze środowiskiem farmaceutyczno-medycznym, pozwala nam na ciągłe poszerzanie oferty handlowej.
FSP Galena jako firma farmaceutyczna, stosuje najwyższe standardy jakości produkcji. Oprócz gotowych form leków firma jest też producentem aktywnych substancji farmaceutycznych.