Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Doradca/doradczyni zarządu ds. polityki środowiskowej

Pracodawca: Fundacja WWF Polska Numer referencyjny: 139336 Data publikacji: 12 stycznia 2022 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko, Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Duża część pracy naszej Fundacji dotyczy regulacji, postulowania tworzenia nowych lub wpływania na zmianę istniejących. Dbamy o to, aby regulacje sprzyjały ochronie środowiska naturalnego i klimatu.

Do głównych zadań na tym stanowisku należeć będzie:

  • Wprowadzanie naszych ekspertów na rozmowy z różnymi decydentami (parlament, administracja rządowa i samorządowa, think tanki różnych środowisk, partie polityczne), analiza opportunity window;
  • Tworzenie i realizacja strategii polityk z merytorycznym wkładem naszych specjalistów;
  • Koordynacja naszych działań w tym zakresie, pomoc w opracowywaniu mapy interesariuszy dla danego zagadnienia itp.

Wymagania

Od osoby zatrudnionej na tym stanowisku oczekujemy:

  • Wykształcenia w obszarze nauk społecznych (socjologia, nauki polityczne, stosunki międzynarodowe itp.)
  • Udokumentowanych sukcesów i doświadczenia z zakresu PR, komunikacji, lobbying’u;
  • Swobody w nawiązywania kontaktów z różnymi środowiskami; otwartość na dialog z różnymi orientacjami politycznymi, społecznymi, biznesowymi;
  • Umiejętności poruszania się w wielu sektorach oraz aspektach, wiedzy na temat powiązań i współzależności;
  • Znajomości procesów profesjonalnego tworzenia polityk i strategii;
  • Samodzielności, inicjatywy, krytycznego i kreatywnego myślenia, nastawienia na wynik, konsekwencji w działaniu;
  • Znajomości języka angielskiego,
  • Biegłości w obsłudze narzędzi IT (wideokonferencje, narzędzia pracy zdalnej)

Mile widziane:

  • Doświadczenie w tematach środowiskowych i klimatycznych

Fundacja WWF Polska

Celem Fundacji jest działanie zmierzające do ochrony  środowiska naturalnego i procesów ekologicznych, a zwłaszcza fauny i flory, krajobrazu, wód, gleby, powietrza i innych bogactw naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania podstawowych procesów ekologicznych i systemów podtrzymywania życia oraz zachowania i zapewnienia nieprzerwanego korzystania z gatunków genetycznych i różnorodności ekosystemu. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.