Więcej  ›
27.04.2024 27 kwietnia 2024

Koordynator/ka projektu ochrony przyrody w lasach

Pracodawca: Fundacja WWF Polska Numer referencyjny: 124954 Data publikacji: 14 września 2021 Lokalizacja: Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Edukacja i komunikacja: Komunikacja społeczna, PR, dziennikarstwo, Inicjatywy, wydarzenia
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Do głównych zadań na tym stanowisku należeć będzie:

  • Koordynacja projektów i działań w zakresie ochrony lasów i ekosystemów leśnych w zakresie kształtowania legislacji, polityk i zarządzania w gospodarce leśnej
  • Koordynacja projektów i działań zmierzających do pełnego wdrażania standardu FSC FM w lasach gospodarczych objętych certyfikatem,
  • Wsparcie projektów i działań WWF Polska związanych z ochroną przyrody w Karpatach Wschodnich
  • Koordynacja dialogu różnych interesariuszy (strona społeczna, lokalne społeczności, biznes) dotyczącego sposobu prowadzenia gospodarki leśnej z poszanowaniem interesów różnych stron
  • Organizacja wydarzeń komunikacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych
  • Pozyskiwanie i analiza danych przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego przyrodniczego (np. leśnictwo, biologia, ochrona środowiska) lub społecznego
  • Udokumentowanego doświadczenia zawodowego związanego z zarządzaniem złożonymi projektami, negocjacjami, prowadzeniem dialogu z różnymi interesariuszami (idealnie – w obszarze gospodarki leśnej)
  • Umiejętności organizacyjnych, analitycznych, inicjatywy w działaniu
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Zaawansowanej znajomości pakietu MS Office
  • Prawa jazdy kategorii B i gotowości do podróży służbowych

Mile widziane:

  • Znajomość tematyki ochrony przyrody w lasach oraz uwarunkowań społeczno-ekonomicznych w obszarze gospodarki leśnej w Polsce i Europie

Oferujemy

  • Pracę z sensem i misją w jednej z największych Fundacji zajmujących się ochroną środowiska i zmianą klimatu na świecie
  • Rozwój i naukę podczas pracy przy angażujących, lokalnych i międzynarodowych projektach
  • Otwartą, demokratyczną atmosferę
  • Elastyczne godziny pracy (możliwa praca w 100%) zdalna, dodatkowe dni wolne
  • Dofinansowanie do opieki medycznej oraz karty FitSport/Fitprofit
  • Możliwość pracy w „zielonym”, komfortowym biurze na Ochocie i zabierania do niego swojego czworonoga

Fundacja WWF Polska

Celem Fundacji jest działanie zmierzające do ochrony  środowiska naturalnego i procesów ekologicznych, a zwłaszcza fauny i flory, krajobrazu, wód, gleby, powietrza i innych bogactw naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania podstawowych procesów ekologicznych i systemów podtrzymywania życia oraz zachowania i zapewnienia nieprzerwanego korzystania z gatunków genetycznych i różnorodności ekosystemu. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.