Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Specjalista/ka ds. ochrony przyrody na obszarach rolniczych

Pracodawca: Fundacja WWF Polska Numer referencyjny: 5/DOP/2020 Data publikacji: 17 czerwca 2020 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Rolnictwo: Uprawy i żywność ekologiczna

Opis stanowiska

Celem działania na tym stanowisku jest wpływ na politykę rolną tak, aby uwzględniała potrzeby środowiskowe, z poszanowaniem potrzeb społecznych.

Do głównych zadań na tym stanowisku należeć będą:
  • Aktywne współtworzenie i realizacja celów strategii WWF Polska w zakresie ochrony przyrody i usług ekosystemowych w krajobrazie rolniczym w Polsce, przy zabezpieczeniu potrzeb społecznych;
  • Koordynacja i prowadzenie działań zmierzających do tworzenia i wdrażania ram prawnych i finansowych (między innymi w ramach Wspólnej Polityki Rolnej), na poziomie krajowym i unijnym, które wspierają rolnictwo przyjazne środowisku;
  • Udział w procesie tworzenia i monitoring wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027, z naciskiem na kwestie związane z ochroną środowiska;
  • Wsparcie procesu tworzenia i monitoringu innych polityk i ram finansowania poza WPR związanych z gospodarką rolną lub produkcją żywności (np. Wspólna Polityka Żywnościowa);
  • Udział w pracach legislacyjnych związanych z rolnictwem oraz w ciałach doradczych monitorujących/wspierających program operacyjny dot. rolnictwa;
  • Inicjowanie i prowadzenie dialogu z interesariuszami, którego celem jest wypracowanie rozwiązań korzystnych dla ochrony środowiska w gospodarce rolnej i przetwórstwie żywności;
  • Współpraca przy organizacji wydarzeń komunikacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych;
  • Pozyskiwanie i analiza danych środowiskowych, społecznych i ekonomicznych a także udział w sporządzaniu i opiniowaniu dokumentacji i raportów związanych z rolnictwem;
  • Udział w tworzeniu projektów i strategii działań WWF dla ochrony przyrody na terenach rolnych.

Wymagania

Od idealnego kandydata oczekujemy:
  • Pasji i przekonania do misji i działań Fundacji;
  • Wykształcenia wyższego przyrodniczego;
  • Minimum 5-letniego doświadczenia zawodowego związanego z gospodarką rolną, negocjacjami, prowadzeniem dialogu lub ochroną przyrody;
  • Znajomości tematyki ochrony środowiska na terenach rolnych;
  • Znajomość uwarunkowań społeczno-ekonomicznych w gospodarki rolnej w Polsce;
  • Płynnej znajomości języka polskiego i dobrej znajomości języka angielskiego (w mowie i piśmie);
  • Zaawansowanej znajomości pakietu MS Office;
  • Gotowości do podróży służbowych;
  • Prawa jazdy kategorii B i doświadczenia w prowadzeniu samochodu;
  • Doświadczenia i chęci pracy z ludźmi (mile widziane doświadczenie w prowadzeniu dialogu z różnymi interesariuszami);
  • Komunikatywności, zdolności negocjacyjnych i łatwości zwierania kontaktów interpersonalnych;
  • Obowiązkowości, sumienności, dokładności;
  • Otwartości, pozytywnego nastawienia, inicjatywy i kreatywności.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Możliwość realizacji własnych pomysłów i zmieniania rzeczywistości na lepszą;
  • Realny wpływ na budowanie i kształtowanie działań jednej z największych organizacji społecznych zajmujących się ochroną przyrody na świecie;
  • Pracę wśród zaangażowanych, pełnych pasji i dobrej energii ludzi;
  • Elastyczne godziny pracy, home office, dodatkowe dni wolne;
  • Pracę w „zielonym”, komfortowym biurze;
  • Możliwość przychodzenia do biura z swoim czworonogiem;
  • Dofinansowanie do opieki medycznej oraz karty FitSport.

Inne informacje

Aplikuj już dziś i razem z nami zmieniaj świat na lepsze!

Fundacja WWF Polska

Celem Fundacji jest działanie zmierzające do ochrony  środowiska naturalnego i procesów ekologicznych, a zwłaszcza fauny i flory, krajobrazu, wód, gleby, powietrza i innych bogactw naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania podstawowych procesów ekologicznych i systemów podtrzymywania życia oraz zachowania i zapewnienia nieprzerwanego korzystania z gatunków genetycznych i różnorodności ekosystemu. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w zakresie odpowiadającym celom Fundacji.