Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Specjalista w Wydziale Nieruchomości

Pracodawca: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Numer referencyjny: 71591 Data publikacji: 26 listopada 2020 Lokalizacja: Łódź - Łódzkie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Gleba i ziemia: Geologia, goedezja
Planowanie przestrzenne: Planowanie przestrzenne
Transport: Infrastruktura i rozwój lokalny

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Nieruchomości Oddziału GDDKiA w Łodzi.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzi działania w celu ujawnienia w księgach wieczystych i katastrze nieruchomości podziałów nieruchomości, przeniesienia własności nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa oraz ustanowienia/ wygaszenia tytułów prawnych trwałego zarządu i ograniczeń na rzecz GDDKiA w stosunku do nieruchomości nabytych pod pasy drogowe dróg krajowych,
  • prowadzi kontrole wykonawstwa, merytoryczne odbiory i rozliczenia zleconych robót geodezyjnych i geodezyjno – prawnych wykonywanych przez podmioty zewnętrzne, współpracujące w opracowywaniu dokumentacji projektowej i geodezyjnej,
  • uczestniczy przy opracowywaniu szczegółowych specyfikacji technicznych i istotnych warunków zamówienia dla celów przetargowych, przygotowuje materiały dotyczące zawierania umów i przekazywanie ich do Wydziału Zamówień Publicznych oraz weryfikuje i merytorycznie ocenia oferty składane w przetargach, bierze udział w radach technicznych w związku z regulacja stanów prawnych nieruchomości,
  • dokonuje regulacji stanów prawnych nieruchomości zajętych pod pasy drogowe zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa ora prowadzi sprawy geodezyjne związane z gospodarowaniem nieruchomościami będącymi w trwałym zarządzie GDDKiA,
  • przygotowuje dokumentacje i pozyskuje nieruchomości w drodze umów cywilno-prawnych na potrzeby drogownictwa,
  • bierze udział w czynnościach geodezyjnych dotyczących okazywania przebiegu granic działek stanowiących pasy dróg krajowych,
  • przygotowuje wnioski o wygaszanie/ustanowienie prawa trwałego zarządu na rzecz GDDKiA oraz prowadzi archiwum dokumentacji geodezyjno-prawnej,
  • prowadzi ewidencje działek w zakresie prowadzonych spraw oraz nadzoruje prowadzenie ewidencji nieruchomości będących we władaniu GDDKiA.

Warunki pracy:
  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
    • obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego,
    • praca na tym stanowisku wymaga dyspozycyjności oraz związana jest z odbywaniem wyjazdów w teren.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno – techniczne stanowiska pracy:
    • praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera, urządzeń biurowych,
    • budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, a także nie są  przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo,
    • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Łódź

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego z zakresu geodezji lub gospodarki nieruchomościami lub gospodarki przestrzennej
  • umiejętność obsługi pakietu MS-Office
  • znajomość przepisów prawnych z zakresu „ specustawy” drogowej, geodezji, gospodarki nieruchomościami, postepowania administracyjnego, zamówień publicznych
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe geodezyjne
  • Co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Szkolenia z zakresu prawa geodezyjnego i kartograficznego, gospodarki nieruchomościami, przepisów o przygotowaniu i realizacji inwestycji drogowych, zamówień publicznych, postępowania administracyjnego
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość przepisów związanych z procesem inwestycyjnym, znajomość szacowania nieruchomości

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat. B
  • kopie dokumentów potwierdzających odbyte przeszkolenia we wskazanym zakresie ,

Termin składania dokumentów: 07.12.2020
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach dróg krajowych jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonuje on zadania zarządcy dróg krajowych oraz realizuje budżet państwa w zakresie dróg krajowych.