Więcej  ›
29.04.2024 29 kwietnia 2024

Dyrektor Zarządzający

Pracodawca: Grupa Eneris Numer referencyjny: x Data publikacji: 12 kwietnia 2024 Lokalizacja: Żarki - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Gospodarka odpadami: Recykling i odzysk surowców
Zarządzanie środowiskiem: Oceny oddziaływania na środowisko

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

  • Zarządzanie, nadzorowanie oraz optymalizacja kluczowych procesów zarządczych i operacyjnych spółki
  • Nadzór nad bieżąca działalnością spółki (zakład produkcyjny)
  • Odpowiedzialność za tworzenie strategii i realizację celów strategicznych, rozwojowych
  • Rozpoznawanie nowych możliwości biznesowych w obszarze sprzedaży
  • Odpowiedzialność za EBITDA
  • Udział w tworzeniu i zarządzaniu budżetem spółki
  • Zarządzanie zespołem i organizacja pracy
  • Reprezentowanie spółki przed interesariuszami
  • Dbałość o formalno-prawną zgodność wszystkich aspektów działalności z obowiązującymi przepisami prawa
  • Poszukiwanie możliwości zwiększania efektywności wszystkich procesów biznesowych realizowanych przez spółkę
  • Reprezentowanie interesów firmy wobec organów zewnętrznych
  • Współtworzenie z Zarządem spółki, strategii i kierunków rozwoju spółki (docelowo objęcie funkcji Członka Zarządu)

Wymagania

Co jest dla nas ważne:

  • Minimum 5 lat doświadczenia na stanowiskach wyższego szczebla (dyrektor zarządzający, dyrektor sprzedaży)
  • Wykształcenie wyższe, preferowane techniczne
  • Doświadczenie w pracy w branży ochrona środowiska (znajomość rynku odpadów, recyklingu, energetyka) lub pokrewnych w firmie produkcyjnej z branży przetwórstwa metali, plastiku, inżynierii chemicznej
  • Wysoka orientacja na wynik
  • Doświadczenie w sprzedaży na rynkach międzynarodowych będzie dodatkowym atutem
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, poziom min. B2/C1
  • Wysoka świadomość biznesowa oraz praktyczna wiedza z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz umiejętność delegowania zadań
  • Gotowość do wyjazdów służbowych
  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w największej polskiej firmie w branży ochrony środowiska
  • Konkurencyjne wynagrodzenie
  • Realny wpływ na dalszy rozwój przedsiębiorstwa
  • Możliwość rozwoju w strukturach organizacji, nowe projekty
  • Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie

Grupa Eneris

ENERIS Surowce to nowoczesna firma specjalizująca się w kompleksowej ochronie Środowiska oraz w zrównoważonej gospodarce odpadowej i surowcowej, wodno-ściekowej oraz energetyce odnawialnej.
Zadania te realizujemy poprzez finansowanie, budowę, eksploatację oraz zarządzanie nowoczesną infrastrukturą. Jesteśmy zaufanym partnerem samorządów i przedsiębiorstw, którym oferujemy zarówno sprawdzone rozwiązania technologiczne, jak i atrakcyjne modele finansowania inwestycji.
Naszą działalność prowadzimy na terenie całej Polski. W swojej dotychczasowej działalności ENERIS realizowała bądź uczestniczyła z powodzeniem w przedsięwzięciach z zakresu odnawialnych źródeł energii i we wdrażaniu czystych technologii energetycznych w Europie.