Więcej  ›
27.04.2024 27 kwietnia 2024

Specjalista badawczo-techniczny ds. zagadnień związanych z jakością powietrza atmosferycznego

Pracodawca: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych Numer referencyjny: 1 Data publikacji: 29 lutego 2024 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Powietrze i klimat: Zanieczyszczenie powietrza (badania, monitoring), Zmiany klimatu, adaptacja
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:
- pisanie raportów i sprawozdań
- udział w realizacjach projektów naukowo-badawczych
- współpraca z partnerami przemysłowymi
- analizy i interpretacje danych pomiarowych dot. jakości powietrza
- obsługa programów i narzędzi informatycznych

Wymagania

- Dyplom ukończenia studiów z zakresu ochrony powietrza np. inżynierii środowiska/geografii/ochrony środowiska.
- Przynajmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w pracy naukowej i/lub konsultingowej w przedmiotowym zakresie.
- Znajomość zagadnień związanych z ochroną powietrza, przemianami zachodzącymi w atmosferze, oceną jakości powietrza, emisjami zanieczyszczeń do powietrza i ich inwentaryzacją, metodami ograniczania emisji do powietrza, programami ochrony powietrza w obszarach miejsko – przemysłowych.
- Dorobek naukowy i zawodowy wraz z jego wykazem obejmujący publikacje naukowe, doniesienia konferencyjne, udział w pracach B+R i projektach.

Doświadczenie praktyczne:
  • umiejętność pisania raportów i sprawozdań z wykonywanych prac;
  • doświadczenie w pisaniu i realizowaniu projektów naukowo-badawczych, krajowych lub międzynarodowych;
  • umiejętność współpracy z partnerami przemysłowymi (współpraca B+R) i/lub samorządowymi;
  • doświadczenie w zakresie analiz i interpretacji danych pomiarowych dotyczących jakości powietrza;
  • umiejętność pracy w zespole interdyscyplinarnym oraz komunikatywność, w tym w języku angielskim w mowie i piśmie;
  • znajomość obsługi programów i narzędzi informatycznych
  • mile widziany stopień doktora lub otwarty przewód doktorski w zakresie jakości powietrza

Oferujemy

- umowa o pracę
- pełny etat
- ruchomy czas pracy
- świadczenia socjalne

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

IETU jest instytutem badawczym nadzorowanym przez ministra właściwego do spraw klimatu i środowiska. Badania i usługi oferowane przez IETU ukierunkowane są na wyzwania środowiskowe dotyczące terenów uprzemysłowionych i zurbanizowanych w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym, efektywnego gospodarowania zasobami oraz adaptacji do zmian klimatu i łagodzenia ich skutków.