Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Obserwator/informator lotniczo – meteorologiczny

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Obserwator/informator lotniczo – meteorologiczny Data publikacji: 10 stycznia 2019 Lokalizacja: Łódź-Lublinek - Łódzkie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Meteorologia
Zarządzanie środowiskiem: Pomiary, badania, monitoring

Opis stanowiska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy zatrudni pracownika w wymiarze 1 etat na stanowisko: Obserwator/informator lotniczo – meteorologiczny w Lotniskowej Stacji Meteorologicznej Łódź-Lublinek

Miejsce pracy: Port Lotniczy im. Wł. Reymonta w Łodzi, ul. Gen. Maczka 35

Zakres obowiązków:
  • Praca na stanowisku obserwatora/informatora lotniczo – meteorologicznego w Lotniskowej Stacji Meteorologicznej;
  • Wykonywanie pomiarów i obserwacji meteorologicznych, sporządzanie meteorologicznych depesz synoptycznych oraz lotniskowych, ostrzeganie o groźnych zjawiskach;
  • Współpraca ze służbami kontroli ruchu lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, służbami Portu Lotniczego w Łodzi oraz innymi użytkownikami danych i produktów IMGW-PIB;
  • Wykonywanie prac porządkowych w ogródku meteorologicznym, dbanie o czystość przyrządów pomiarowych;
  • Praca zmianowa w dyżurach 12 godzinnych 7 dni w tygodniu.

Wymagania

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe magisterskie lub licencjat z geografii, fizyki, matematyki, ochrony środowiska lub kierunków pokrewnych;
  • Podstawowa wiedza z zakresu meteorologii i klimatologii;
  • Znajomość obsługi komputera;
  • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w nocy oraz w zmiennych warunkach atmosferycznych;
  • Gotowość do pracy w systemie zmianowym (praca w niedziele, święta również w nocy);
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1;
  • Znajomość programów pakietu MS Office;
  • Niekaralność;
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;
  • Szybkość i odpowiedzialność podczas podejmowania decyzji;
  • Skuteczność w radzeniu sobie ze stresem;
  • Zdolność przestrzennego i logicznego myślenia;
  • Dyspozycyjność;
  • Motywacja do nabywania nowej wiedzy i umiejętności.

Oferujemy

Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • Możliwość doskonalenia zawodowego;
  • Szkolenie stanowiskowe;
  • Ciekawą pracę.

Inne informacje

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV ze zdjęciem oraz listu motywacyjnego z uwzględnieniem wysokości oczekiwanego wynagrodzenia brutto w terminie do 23.01.2019r. na adres poczty elektronicznej: marlena.wiercinska@imgw.pl lub dostarczenie koperty z wymaganymi dokumentami na adres:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Państwowy Instytut Badawczy

DSPO Środkowa Wisła

ul. Podleśna 61

01-673 Warszawa

z dopiskiem: Praca LSM Łódź

Mile widziane będą wszelkiego rodzaju zaświadczenia potwierdzające odbyte staże, kursy i szkolenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.