Więcej  ›
02.05.2024 02 maja 2024

Obserwator meteorologiczny

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: Obserwator meteorologiczny, Nowy Sącz Data publikacji: 16 października 2017 Lokalizacja: Nowy Sącz - Małopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę ( Liczba etatów: 1 i 0,5) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Powietrze i klimat: Meteorologia

Opis stanowiska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB Oddział w Krakowie zatrudni pracownika na stanowisko: obserwator meteorologiczny na Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Nowym Sączu.

Zakres obowiązków:

  • praca na stanowisku obserwatora meteorologicznego na Stacji Hydrologiczno Meteorologicznej w Nowy Sączu.
  • wykonywanie pomiarów i obserwacji meteorologicznych, sporządzanie depesz synoptycznych, ostrzeganie o groźnych zjawiskach atmosferycznych;
  • wykonywanie konserwacji przyrządów pomiarowych;
  • dbałość o utrzymanie w czystości urządzeń pomiarowych, prace porządkowe w ogródku meteorologicznym, budynku i na terenie stacji;
  • praca zmianowa w 12 godzinnych dyżurach, 7 dni w tygodniu, w nocy, w niedzielę i święta.

Wymagania

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe: geografia, meteorologia, ochrona środowiska, inżynieria środowiska,
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w nocy, w systemie zmianowym oraz w zmiennych warunkach atmosferycznych;
  • gotowość do pracy w systemie zmianowym; 7 dni w tygodniu, w niedzielę i święta, praca również w nocy;
  • obsługa komputera;
  • bardzo dobra znajomość programów pakietu MS Office (szczególnie Word, Excel);
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • dyspozycyjność;
  • skrupulatność i odpowiedzialność;
  • umiejętność pracy w zespole, jak i samodzielnego działania.

Oferujemy

Oferujemy:
  • umowę o pracę
  • dodatkowe ubezpieczenie medyczne LUXMED
  • możliwość doskonalenia zawodowego
  • ciekawą pracę
  • wyjazdy w teren
  • szkolenie stanowiskowe

Inne informacje

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
  • CV;
  • list motywacyjny;
  • oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1182) – przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowy Instytut Badawczy moich danych osobowych podanych dla potrzeb realizacji niniejszego oraz przyszłych procesów rekrutacji, w zakresie większym niż jest to wymagane na podstawie art. 22¹ ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 1998 r., Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) aż do momentu pisemnego wycofania zgody. Potwierdzam, że zostałem/łam poinformowany/na o prawach do wglądu, zmiany, usuwania danych osobowych.”

Oferty niezawierające powyższego oświadczenia nie będą rozpatrywane.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Podczas rozmowy mile widziane będą wszelkiego rodzaju zaświadczenia, potwierdzające odbyte staże, kursy i szkolenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.