Więcej  ›
27.04.2024 27 kwietnia 2024

Specjalista w Dziale Ocen Stanu Technicznego i Stanu Bezpieczeństwa Budowli Piętrzących

Pracodawca: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Numer referencyjny: OFERTA PRACY: SPECJALISTA W DZIALE OCEN Data publikacji: 24 maja 2019 Lokalizacja: Katowice, Wrocław - Cała Polska Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Energia: Energetyka wodna
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Nadzór, kontrola, ochrona, restrykcje
Budownictwo i architektura: Diagnostyka, audyty, certyfikaty, normy

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • Sporządzanie ocen stanu technicznego i stanu bezpieczeństwa budowli piętrzących oraz innych prac związanych z techniczną kontrolą zapór;
  • Przeprowadzanie kontroli, uczestnictwo w przeglądach i wizjach lokalnych budowli hydrotechnicznych;
  • Prowadzenie baz danych w systemie ewidencji i kontroli obiektów piętrzących SEKOP;
  • Współpraca z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie oraz innymi użytkownikami obiektów hydrotechnicznych, w zakresie prac realizowanych w ramach Służby TKZ;
  • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz śledzenie postępu wiedzy w odniesieniu do problematyki bezpieczeństwa obiektów hydrotechnicznych;
  • Współpraca koleżeńska w zakresie realizowanych w Ośrodku prac;
  • Pracownik jest obowiązany do przestrzegania przepisów BHP, przeciwpożarowych oraz dyscypliny pracy.

Wymagania

  • Uprawnienia budowlane pozwalające na wykonywanie kontroli stanu technicznego budowli hydrotechnicznych;
  • Doświadczenie w pracy w zakresie budownictwa hydrotechnicznego;
  • Umiejętność obsługi komputera, w tym znajomość pakietu MS Office. Mile widziana umiejętność obsługi oprogramowania typu CAD;
  • Umiejętność analitycznego myślenia, samodzielnej i fachowej oceny zjawisk technicznych oraz rozwiązywania problemów;
  • Posiadanie następujących cech osobowości i umiejętności psychospołecznych: komunikatywność, sumienność, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, umiejętność planowania i organizacji pracy;
  • Prawo jazdy kat. B oraz gotowość do wykonywania zadań w terenie.

Oferujemy

  • ciekawą pracę;
  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • możliwość doskonalenia zawodowego;
  • udział w kursach i szkoleniach;
  • opiekę medyczną w ramach opłaconego przez pracownika pakietu.

Inne informacje

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie:

  • CV ze zdjęciem oraz listu motywacyjnego w terminie do dnia 07.06.2019 r.:
 na adres poczty elektronicznej: sekretariat.otkz@imgw.pl oraz aneta.krawczyk@imgw.pl

lub

  • dostarczenie koperty z wymaganymi dokumentami na adres: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy  CPSBBP – OTKZ  ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice

z dopiskiem: OFERTA PRACY: SPECJALISTA W DZIALE OCEN, Sekcja w Katowicach lub Sekcja we Wrocławiu.

W zależności od Pani/Pana decyzji na jakie potrzeby będą przetwarzane dane osobowe, proszę o  wybranie i zawarcie w CV zgody o następującej treści:

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez IMGW-PIB z siedzibą w 01-673 Warszawa, Podleśna 61 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji.
lub
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez IMGW-PIB z siedzibą w 01-673 Warszawa, Podleśna 61 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacji, w tym również na inne stanowiska.

Oferty niezawierające klauzuli nie będą rozpatrywane. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach: meteorologii, hydrologii, oceanologii, gospodarki i inżynierii wodnej, jakości zasobów wodnych, gospodarki ściekowej, utylizacji osadów ściekowych.