Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Specjalista ds ochrony środowiska

Pracodawca: Mentor Consulting Sp. z o.o. Środowiskowa sp.k. Numer referencyjny: Mentor/OS/2018 Data publikacji: 17 marca 2021 Lokalizacja: Cała Polska - Cała Polska Rodzaj umowy: Własna działalność gospodarcza Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Doradztwo, audyty, consulting
Gospodarka odpadami: Ewidencja, raporty, Recykling i odzysk surowców

Opis stanowiska

W zakresie obowiązków specjalisty ds. ochrony środowiska należeć będzie kompleksowa obsługa firm pod kątem wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska, jak również sporządzanie dokumentacji i wniosków o uzyskanie pozwoleń, zezwoleń oraz decyzji środowiskowych, między innymi:
  • naliczanie opłat środowiskowych,
  • ewidencja odpadów za pomocą KPO oraz KEO,
  • sporządzanie raportów KOBIZE,
  • sporządzanie sprawozdań odpadowych i opakowaniowych,
  • sporządzanie dokumentacji PRTR,
  • doradztwo pod kątem wymagań prawnych dotyczących ochrony środowiska,
  • prowadzenie audytów z zakresu ochrony środowiska.
  • opracowywanie kart informacyjnych oraz raportów o oddziaływaniu na środowisko dla planowanych przedsięwzięć,
  • opracowywanie wniosków o uzyskanie pozwoleń zintegrowanych,
  • opracowywanie wniosków o uzyskanie pozwoleń na wytwarzanie odpadów,
  • opracowywanie zezwoleń na zbieranie, transport oraz przetwarzanie odpadów,
  • opracowywanie wniosków o uzyskanie pozwoleń na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza,
  • opracowywanie operatów wodnoprawnych.

Wymagania

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe techniczne (o profilu ochrona środowiska, inżynieria środowiskowa lub pokrewne ),
  • 3 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobra znajomość aktów prawnych w zakresie ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami ,
  • znajomość procedur administracyjnych związanych z uzyskiwaniem decyzji, pozwoleń oraz zezwoleń z zakresu ochrony środowiska,
  • zdolności organizacyjne, samodzielność i komunikatywność,
  • dyspozycyjność,
  • znajomość programów do modelowania emisyjnego (powietrze, akustyka),
  • prawo jazdy.

Oferujemy

Oferujemy:
  • współpracę w oparciu o umowę cywilnoprawną lub umowę o współpracę,
  • uczestnictwo w ciekawych projektach dotyczących ochrony środowiska,
  • pracę w młodym ambitnym zespole specjalistów.

Mentor Consulting Sp. z o.o. Środowiskowa sp.k.

Mentor Consulting Sp. z o.o. Środowiskowa Sp. k. jest firmą posiadającą długoletnie doświadczenie w branży zarządzania środowiskiem, obejmując swoją działalnością szerokie spektrum zagadnień towarzyszących procesom inwestycyjnym: od oceny ryzyka środowiskowego, przez nadzór realizacyjny, aż po działania czynnej ochrony środowiska. Naszą działalność prowadzimy na wielu płaszczyznach, bazując na wiedzy i doświadczeniu interdyscyplinarnego zespołu ekspertów.