Więcej  ›
17.05.2024 17 maja 2024

Referendarz w Wydziale Realizacji Płatności Bezpośrednich

Pracodawca: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Numer referencyjny: 72964 Data publikacji: 12 stycznia 2021 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: - Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Prawo i administracja
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: referendarz w Wydziale Realizacji Płatności Bezpośrednich w Departamencie Płatności Obszarowych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Współpracuje przy opracowywaniu projektów odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie oraz senatorskie, informacji dla komisji sejmowych oraz senackich, odpowiedzi na wystąpienia Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezydenta Rady Ministrów, innych urzędów, organizacji związkowych, społecznych, samorządowych i pozarządowych w sprawach dotyczących realizacji płatności bezpośrednich.
  • Uczestniczy w opracowywaniu krajowych aktów prawnych wdrażających przepisy dotyczące interwencji w formie płatności bezpośrednich, w tym w opracowywaniu projektów aktów prawnych regulujących zasady, tryb i warunki przyznawania wsparcia w ramach rodzajów interwencji w formie płatności bezpośrednich.
  • Bierze udział w przygotowywaniu koncepcji Planu Strategicznego WPR na lata 2021-2027 obejmujących diagnozę obecnej sytuacji, analizę SWOT, określenie potrzeb co do zakresu i form interwencji oraz opracowywanie propozycji wskaźników i budżetu w szczególności w zakresie interwencji w formie podstawowego wsparcia dochodu do celów stabilności.
  • Uczestniczy w opracowywaniu, w zakresie kompetencji Wydziału, projektów stanowisk Polski oraz instrukcji wyjazdowych na posiedzenia organów Unii Europejskiej, w tym poświęcone tematyce przygotowania Planu Strategicznego WPR na lata 2021-2027 w części dotyczącej rodzajów interwencji w formie płatności bezpośrednich.
  • Współpracuje przy wykonywaniu zadań Instytucji Zarządzającej w zakresie interwencji w formie płatności bezpośrednich Planu Strategicznego WPR na lata 2021-2027.
  • Uczestniczy w rozpatrywaniu skarg i wniosków rolników dotyczących przyznawania płatności bezpośrednich.

Warunki pracy:
  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- Praca administracyjno-biurowa
- Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- Użytkowanie sprzętu biurowego
- Praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym
- Budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru
- Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość polskich przepisów z zakresu płatności bezpośrednich
  • Znajomość organizacji i funkcjonowania organów administracji państwowej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dodatkowe:
  • Wykształcenie: wyższe o kierunku ekonomicznym lub rolniczym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Znajomość techniki prawodawczej i procedur legislacyjnych

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.

Termin składania dokumentów: 26.01.2021
Decyduje data wpływu oferty do urzędu

Inne informacje:
  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%
  • Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami
  • Do składania dokumentów zachęcamy ososby niepełnosprawne
  • Decyduje data wpływu do MRiRW
  • Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowane
  • Po upływie terminu składania ofert pracy, kandydatki/kandydaci nie mogą ich uzupełnić

Wyślij swoją kandydaturę

Ogłoszenie wygasło, aplikowanie nie jest już możliwe.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajmuje się sprawami produkcji rolnej, rozwojem wsi, przemysłem spożywczym, rybołówstwem oraz nadzorem fitosanitarnym i weterynaryjnym.