Więcej  ›
06.05.2024 06 maja 2024

Referendarz w Wydziale Wymiaru Przestrzennego

Pracodawca: Ministerstwo Rozwoju Numer referencyjny: DSR_158_z Data publikacji: 16 sierpnia 2017 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Planowanie przestrzenne: Planowanie przestrzenne

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: referendarz w Wydziale Wymiaru Przestrzennego w Departamencie Strategii Rozwoju.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • prowadzenie analiz na potrzeby przegotowania dokumentów strategicznych: długookresowej wizji rozwoju, strategii rozwoju kraju oraz dokumentów wynikających ze zobowiązań UE: o analizowanie zgromadzonych danych o zestawienie, wizualizacja danych (tabele, wykresy, mapy itp.)
  • przygotowywanie dokumentów strategicznych, m.in. długookresowej wizji rozwoju kraju: o aktualizowanie/formułowanie propozycji zmian w dokumentach strategicznych o tworzenie koncepcji/założeń dokumentu strategicznego o formułowanie zapisu dokumentu strategicznego o weryfikowanie/analizowanie projektu dokumentu strategicznego
  • prowadzenie międzynarodowej współpracy makroregionalnej w ramach VASAB: o współpraca przy przygotowywaniu propozycji dokumentów, stanowisk i opinii o udział w spotkaniach i posiedzeniach o wymiana informacji z przedstawicielami państw uczestniczących w VASAB

Warunki pracy:
  • liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
  • praca z bazami danych/programami specjalistycznymi
  • organizacja/prowadzenie spotkań
  • wyjazdy służbowe
  • analiza i przygotowywanie dokumentów
  • węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych na każdej kondygnacji
  • winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
  • wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej
  • sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu
  • ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
  • praca w pokoju wieloosobowym
  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe magisterskie,
  • Znajomość problematyki związanej z polityką rozwoju,
  • Znajomość problematyki związanej z planowaniem przestrzennym,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • Umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel,
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • Współpraca,
  • Komunikacja,
  • Myślenie analityczne, w tym umiejętność analizy danych przestrzennych, czytania danych pokazywanych na mapach w kontekście zjawisk społeczno-gospodarczych,
  • Rzetelność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • Korzystanie z pełni praw publicznych,
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów: 01.09.2017
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Umowa na zastępstwo.
Do udziału w naborze, zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu oraz po uwzględnieniu informacji dotyczących oferowanych warunków pracy.
Metody/techniki, które będą stosowane podczas naboru: weryfikacja formalna ofert, sprawdzian wiedzy/umiejętności.
Kandydaci proszeni są o podanie numeru telefonu i/lub adresu poczty elektronicznej.
Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu).
Kandydaci zakwalifikowani zostaną poinformowani o kolejnych etapach naboru.
Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
Dodatkowe informacje, dotyczące ogłoszenia do pracy w Ministerstwie, można znaleźć na stronie: http: //www.mr.gov.pl/ w zakładce Ministerstwo, lub uzyskać pod nr tel.(22) 273 75 97.

Ministerstwo Rozwoju

Ministerstwo Rozwoju odpowiada m.in. za realizację strategii rozwoju społeczno-gospodarczego, politykę gospodarczą i zarządza systemem wdrażania Funduszy Europejskich.

Do szczegółowych zadań ministerstwa należą sprawy z zakresu działów rozwój regionalny i gospodarka. Dział rozwój regionalny obejmuje m.in. programowanie i koordynację polityki rozwoju oraz zarządzanie systemem Funduszy Europejskich. Do działu gospodarka należą natomiast: konkurencyjność gospodarki, współpraca gospodarcza z zagranicą, własność przemysłowa, innowacyjność, działalność gospodarcza, promocja polskiej gospodarki w kraju i za granicą oraz współpraca z organizacjami samorządu gospodarczego.