Więcej  ›
02.05.2024 02 maja 2024

Specjalista ds. funduszy europejskich

Pracodawca: Ministerstwo Rozwoju Numer referencyjny: DPI_176_z Data publikacji: 18 października 2017 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje
Transport: Infrastruktura i rozwój lokalny

Opis stanowiska

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko: specjalista w Wydziale Wdrażania Sektora Transport 1 w Departamencie Programów Infrastrukturalnych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
  • Monitorowanie stanu przygotowania i procesu realizacji projektów transportu kolejowego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, w tym: monitorowanie postępu rzeczowego i finansowego projektów, identyfikowanie problemów i zagrożeń w realizacji projektów oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych, analiza ryzyka związanego z procesem przygotowania projektów do realizacji, aktualizacja i weryfikacja list projektów, przygotowywanie i weryfikacja sprawozdań dotyczących stanu przygotowania i/lub realizacji projektów, rozpatrywanie wniosków o zatwierdzenie zmian w projekcie, monitorowanie procesu zamknięcia projektów
  • Ocena i wybór projektów w sektorze transportu
  • Monitorowanie wdrażania Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w sektorze transportu
  • Przygotowywanie i aktualizowanie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w sektorze transportu
  • Sprawozdawczość z realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 oraz 2014-2020
  • Aktualizowanie dokumentów dotyczących realizacji programu

Warunki pracy:
  • obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
  • kontrole u beneficjentów na terenie całej Polski
  • wyjazdy służbowe (kilka razy w roku)
  • praca przy komputerze
  • w biurze dostępnym dla osób niepełnosprawnych
  • praca w kameralnych pokojach

Wymagania

Niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe magisterskie lub równoważne
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze wdrażania programów/ projektów finansowanych ze środków unijnych
  • Wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE
  • Znajomość ustawy Prawo ochrony środowiska
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych w zakresie funduszy UE
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Inne informacje

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
  • Życiorys/CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • akceptujemy dokumenty zeskanowane
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Termin składania dokumentów: 30.10.2017
Decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
Kandydaci proszeni są o podanie numeru telefonu i/lub adresu poczty elektronicznej.
Umowa o pracę na czas zastępstwa.
Pracownikom oferujemy: trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych, pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa, możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie, możliwość dofinansowania kart sportowych (FitProfit), rozpoczęcie pracy w godz. 7.30-9.00.
Do udziału w naborze, zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu oraz po uwzględnieniu informacji dotyczących oferowanych warunków pracy.
Prosimy o skorzystanie ze wzorów oświadczeń dostępnych pod adresem http://mr.bip.gov.pl/zasady-naboru-do-sluzby-cywilnej/nabor-do-sluzby-cywilnej-z-wylaczeniem-wyzszych-stanowisk.html
Metody/techniki, które będą stosowane podczas naboru: weryfikacja formalna ofert, sprawdzian wiedzy/umiejętności/rozmowa kwalifikacyjna.
Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu).
Kandydaci zakwalifikowani zostaną poinformowani o kolejnych etapach naboru.
Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
Dodatkowe informacje, dotyczące ogłoszenia do pracy w Ministerstwie, można znaleźć na stronie: http: //www.mr.gov.pl/ w zakładce Ministerstwo lub uzyskać pod nr tel.(22) 273 76 97.

Ministerstwo Rozwoju

Ministerstwo Rozwoju odpowiada m.in. za realizację strategii rozwoju społeczno-gospodarczego, politykę gospodarczą i zarządza systemem wdrażania Funduszy Europejskich.

Do szczegółowych zadań ministerstwa należą sprawy z zakresu działów rozwój regionalny i gospodarka. Dział rozwój regionalny obejmuje m.in. programowanie i koordynację polityki rozwoju oraz zarządzanie systemem Funduszy Europejskich. Do działu gospodarka należą natomiast: konkurencyjność gospodarki, współpraca gospodarcza z zagranicą, własność przemysłowa, innowacyjność, działalność gospodarcza, promocja polskiej gospodarki w kraju i za granicą oraz współpraca z organizacjami samorządu gospodarczego.