Więcej  ›
02.05.2024 02 maja 2024

Młodszy Inspektor w Zespole Finansowo-Księgowym

Pracodawca: WFOŚiGW w Katowicach Numer referencyjny: MIFK/12/17 Data publikacji: 06 grudnia 2017 Lokalizacja: Katowice - Śląskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę (Umowa na czas określony) Doświadczenie: Mniej niż rok Branże:
Środowisko naturalne, bioróżnorodność: Zarządzanie i ochrona krajobrazu
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Ramowy  zakres  zadań  i  obowiązków na  stanowisku:
  • Współpraca z bankami lub innymi instytucjami finansowymi w celu wspólnego finansowania przedsięwzięć
  • inwestycyjnych (linie kredytowe, konsorcja, dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych);
  • Przygotowanie dokumentów niezbędnych do wspólnego finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych we współpracy
  • z bankami i innymi instytucjami finansowymi;
  • Prowadzenie procedury wyboru banków i obsługi linii kredytowych ze środków Funduszu;
  • Prowadzenie bieżącego monitoringu z realizacji wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych (linie kredytowe, konsorcja, dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych);
  • Udział w opracowywaniu projektów dokumentów składających się na plan działalności Funduszu;
  • Koordynowanie i prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją zadań:
    • wynikających ze strategii w zakresie wykorzystywania aktywów finansowych w postaci akcji i udziałów,
    • związanych ze zbywaniem akcji i udziałów w spółkach,
    • związanych z wykonywaniem uprawnień wynikających z tytułu uczestnictwa Funduszu w strukturze własnościowej spółek prawa handlowego;
  • Opracowywanie umów, aneksów, porozumień w zakresie prowadzonych spraw;
  • Sporządzanie sprawozdań i opracowywanie informacji w zakresie działalności podmiotów objętych nadzorem
  • właścicielskim oraz aktualizacja ich wykazu;
  • Sporządzanie analiz i opinii tematycznych;
  • Opracowywanie i przygotowywanie materiałów dla reprezentantów Funduszu na zgromadzenia wspólników
  •  i akcjonariuszy;
  • Prowadzenie dokumentacji postępowań dotyczących powoływania i odwoływania członków organów spółek z udziałem Funduszu oraz naboru kandydatów do rad nadzorczych tych spółek.

Wymagania

Wymagania niezbędne  stawiane kandydatom:
  • wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku: prawo lub administracja lub zarządzanie lub ekonomia;
  • wiedza w zakresie funkcjonowania spółek prawa handlowego;
  • umiejętność redagowania pism, samodzielność, kreatywność, umiejętność analizowania faktów i wyciągania wniosków,
  • bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, dokładność, umiejętność pracy w stresie, wysoka kultura osobista;
  • umiejętność obsługi komputera (pakiet Microsoft Office) oraz pozostałych urządzeń biurowych.

Wymagania  dodatkowe:
  • doświadczenie w pracy np. w dziale prawnym przy obsłudze organów spółek, w biurach zarządów lub innych związanych z nadzorem właścicielskim;
  • doświadczenie zawodowe w zakresie współpracy z bankami;
  • znajomość przepisów z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego.

Oferujemy

Praca na podstawie umowy o pracę

Inne informacje

Wymagane dokumenty:
● życiorys  i list motywacyjny (koniecznie: imię i nazwisko, nazwa miejscowości, w której kandydat zamieszkuje, telefon kontaktowy); życiorys winien zawierać informacje potwierdzające spełnienie wymagań niezbędnych;
● kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie  i  spełnienie wymogów kwalifikacyjnych;
● oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji.

Inne informacje:
• dokumenty niekompletne lub wadliwie wypełnione nie podlegają uzupełnieniu lub poprawieniu;
• lista kandydatów, których aplikacje spełniają wymagania formalne określone w niniejszym ogłoszeniu  zostanie niezwłocznie upowszechniona w BIP po upływie terminu składania dokumentów; tylko w stosunku do tych kandydatów będą podjęte dalsze działania;
• dokumenty wszystkich kandydatów, poza wybranymi pięcioma najlepszymi, ulegają zniszczeniu po okresie trzech miesięcy od terminu upowszechnienia informacji o wyniku naboru, o ile nie zostaną wcześniej odebrane przez zainteresowanych.

 Osoby  zainteresowane  prosimy o składanie  wymaganych  dokumentów  w  zamkniętej  kopercie  oznaczonej  hasłem „Poszukiwanie pracownika nr ref.  MIFK/12/17”  w  terminie  do  dnia 19 grudnia 2017 r.  w kancelarii WFOŚiGW      za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio  ( decyduje data wpływu do kancelarii potwierdzona stemplem; kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 ) - pod adresem:

 Wojewódzki Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 40-035 Katowice ul. Plebiscytowa 19

 Nabór kandydatów do zatrudnienia na wolne stanowiska pracy w Biurze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbywa się zgodnie z art. 400 m ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska – Tekst jednolity Dz. U. 2017 poz. 519 z późn. zm.

WFOŚiGW w Katowicach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach powstał w 1993 roku. Jest publiczną instytucją finansową, realizującą politykę ekologiczną województwa śląskiego. Realizując swoją misję, Fundusz koncentruje się na:

wspieraniu działań proekologicznych podejmowanych przez administrację publiczną, przedsiębiorców, instytucje i organizacje pozarządowe,
zarządzaniu środkami europejskimi ukierunkowanymi na ochronę środowiska i gospodarkę wodną.