Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Główny specjalista/doradca w Departamencie Ochrony Wód

Pracodawca: NFOŚiGW Numer referencyjny: 41/DT/gł.s-do/2017 Data publikacji: 17 października 2017 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 5-10 lat Branże:
Woda: Gospodarowanie wodami
Zarządzanie środowiskiem: Sprawozdania, ewidencje, kontrole, Prawo i przepisy

Opis stanowiska

Przewidywany zakres obowiązków wykonywanych na stanowisku – zadania wiodące:
  • Koordynacja projektów PO IiŚ, w tym: a) ocena przedsięwzięć i rozpatrywanie wniosków o dofinansowanie, b) przeprowadzanie negocjacji, c) przygotowanie projektów uchwał Zarządu/Rady Nadzorczej, d) przygotowanie umów o dofinansowanie przedsięwzięcia oraz przeprowadzenie procesu podpisania umowy, e) monitorowanie procesu realizacji przedsięwzięć, w tym w szczególności: sprawdzanie i potwierdzanie prawidłowości dokumentów rozliczeniowych, dokumentów potwierdzających realizację i osiągnięcie zakresu rzeczowego, ekologicznego oraz zachowania trwałości, monitorowanie przedsięwzięcia pod kątem zgodności jego realizacji z warunkami umownymi, w tym podczas wizyt koordynatorów na przedsięwzięciach,analizę propozycji zmian warunków dofinansowania przedsięwzięcia,
  • Opiniowanie dokumentacji przetargowej pod kątem technicznym,
  • Bieżące monitorowanie wytycznych IZ, procedur, instrukcji i aktów prawnych związanych z zakresem działania Departamentu w zakresie PO IiŚ,
  • Opiniowanie dokumentów programowych, wytycznych, instrukcji i wzorów dokumentów regulujących zasady wdrażania PO IiŚ,
  • Przygotowywanie okresowych sprawozdań i informacji dotyczących wykonywanych zadań i koordynowanych projektów PO IiŚ w oparciu o obowiązujące wytyczne,
  • Doradzanie kierownictwu departamentu w zakresie zagadnień związanych z gospodarką wodno-ściekową.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe techniczne z zakresu ochrony środowiska (tytuł zawodowy magistra inżyniera)
  • Doświadczenie zawodowe: co najmniej 6-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji (projektowaniu lub wykonawstwie lub nadzorowaniu lub eksploatacji lub rozliczaniu) przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu instalacji wodno-kanalizacyjnych
  • Znajomość prawodawstwa unijnego i krajowego w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej
  • Znajomość programów finansujących ochronę środowiska ze środków krajowych i zagranicznych
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność współpracy w zespole

Wymagania dodatkowe:
  • Uprawnienia budowlane
  • Studia podyplomowe lub przeszkolenie w zakresie funduszy unijnych

Inne informacje

Wymagane dokumenty:
- CV oraz list motywacyjny (zawierające koniecznie: imię i nazwisko, nazwa miejscowości, w której kandydat zamieszkuje, telefon kontaktowy, e-mail oraz informacje potwierdzające spełnienie wymogów kwalifikacyjnych),
- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie wyższe (kopia dyplomu),
- kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe (dokumenty zawierające informacje potwierdzające okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zadań, np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje lub oświadczenie kandydata o spełnianiu tego wymogu wraz ze wskazaniem okresu zatrudnienia, rodzaju wykonywanych zadań),
- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji.

Dodatkowe dokumenty:
- kopie dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień budowlanych,
- kopie dokumentów potwierdzających ukończenie studiów podyplomowych lub przeszkolenie w zakresie funduszy unijnych (np. certyfikat, zaświadczenie, dyplom)

NFOŚiGW

Misja NFOŚiGW brzmi: "Skutecznie i efektywnie wspieramy działania na rzecz środowiska".
Celem generalnym Strategii NFOŚiGW jest poprawa stanu środowiska i zrównoważone gospodarowanie zasobami przez stabilne, skuteczne i efektywne wspieranie przedsięwzięć i inicjatyw służących środowisku.