Więcej  ›
02.05.2024 02 maja 2024

Specjalista/starszy specjalista w Departamencie Ochrony Przyrody i Edukacji Ekologicznej

Pracodawca: NFOŚiGW Numer referencyjny: 40/DM/s-st.s/2017 Data publikacji: 16 października 2017 Lokalizacja: Warszawa - Mazowieckie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Edukacja i komunikacja: Inicjatywy, wydarzenia
Zarządzanie środowiskiem: Finansowanie, dotacje

Opis stanowiska

Przewidywany zakres obowiązków wykonywanych na stanowisku – zadania wiodące:
  • Opracowywanie koncepcji edukacji ekologicznej prowadzonej przez NFOŚiGW
  • Ocena wniosków o udzielenie dofinansowania ze środków krajowych i UE
  • Współudział w negocjowaniu warunków umów o dofinansowanie ze środków NFOŚiGW i UE
  • Uzgadnianie harmonogramu rzeczowo-finansowego przedsięwzięcia, na dofinansowanie którego będzie zawarta umowa lub aneks do umowy
  • Opracowywanie projektów uchwał Zarządu NFOŚiGW oraz wniosków do Rady Nadzorczej, z uzasadnieniem
  • Współudział w opracowywaniu i aktualizacji programów priorytetowych w zakresie działalności Departamentu
  • Nadzór (monitorowanie wykonania warunków umów) nad przebiegiem realizacji umów o dofinansowanie przedsięwzięć
  • Opracowywanie projektów decyzji, dotyczących akceptacji zmian warunków umowy
  • Opracowywanie projektów pism do wnioskodawców/ beneficjentów stosownie do wymogów procedury
  • Sprawdzanie dokumentów rozliczeniowych pod względem kompletności oraz zgodności z warunkami umowy i kwalifikowalności kosztów, a także współpraca z pracownikami/ komórkami odpowiedzialnymi za weryfikację i akceptację rozliczeń
  • Przechowywanie, porządkowanie i przekazywanie do archiwum dokumentów związanych z działalnością Departamentu zgodnie z obowiązującymi w Biurze NFOŚiGW instrukcjami, w szczególności z instrukcją kancelaryjno – archiwalną

Wymagania

Wymagania niezbędne:
  • Wykształcenie: wyższe
  • Doświadczenie zawodowe: co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w pracach administracyjno-biurowych
  • Znajomość ustawy Prawo ochrony środowiska
  • Znajomość programów finansujących ochronę środowiska ze środków krajowych i zagranicznych.
  • Skuteczna komunikacja
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy własnej
  • Umiejętność współpracy w zespole

Wymagania dodatkowe:
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym – B1 (według poziomu biegłości  językowej Rady Europy)
  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w koordynacji lub/i realizacji projektów ze środków krajowych lub/i zagranicznych lub/i UE w zakresie edukacji lub/i ochrony środowiska

Inne informacje

Wymagane dokumenty:
- CV oraz list motywacyjny (zawierające koniecznie: imię i nazwisko, nazwa miejscowości, w której kandydat zamieszkuje, telefon kontaktowy, e-mail oraz informacje potwierdzające spełnienie wymogów kwalifikacyjnych),
- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie wyższe (kopia dyplomu),
- kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe (dokumenty zawierające informacje potwierdzające okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zadań, np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje lub oświadczenie kandydata o spełnianiu tego wymogu wraz ze wskazaniem okresu zatrudnienia, rodzaju wykonywanych zadań),
- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji.

Dodatkowe dokumenty:
- kopie dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym – B1 (według poziomu biegłości  językowej Rady Europy), np. zaświadczenie, dyplom, certyfikat,
- kopie dokumentów potwierdzających co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w koordynacji lub/i realizacji projektów ze środków krajowych lub/i zagranicznych lub/i UE w zakresie edukacji lub/i ochrony środowiska (dokumenty zawierające informacje potwierdzające okres zatrudnienia, obszar i rodzaj wykonywanych zadań, np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje lub oświadczenie kandydata o spełnianiu tego wymogu wraz ze wskazaniem okresu zatrudnienia, rodzaju wykonywanych zadań).

Informacja o technikach i metodach naboru:
Zasady przeprowadzenia naboru nr ref. 40/DM/s-st.s/2017 opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) NFOŚiGW oraz miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Biura NFOŚiGW – na tablicy ogłoszeń w budynku 3A.

Inne informacje:
- dokumenty mogą być składane w formie papierowej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej w formie skanów lub fotokopii (wykluczona forma edytowalna m.in.  format Word), maksymalna wielkość załączników 15 MB,
- dokumenty i ich kopie składane przez kandydatów w języku obcym muszą posiadać załącznik w postaci ich tłumaczenia na język polski,
- kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty, w tym własnoręcznie podpisane: CV, list motywacyjny i oświadczenia,
- oryginały dokumentów potwierdzających spełnianie wymogów weryfikowane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej,
- wzór treści wymaganych oświadczeń dostępny jest na stronie BIP NFOŚiGW,
- przekazanie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań dodatkowych nie jest obowiązkowe. Podkreślamy, że dokumenty te będą jedyną podstawą potwierdzenia ich spełnienia,
- dokumenty niekompletne lub wadliwie wypełnione nie podlegają uzupełnieniu lub poprawieniu. Wyjątkowo w sytuacji, gdy wpłynęło nie więcej niż 10 aplikacji dopuszcza się możliwość ich jednokrotnego uzupełnienia drogą elektroniczną lub dostarczenia do kancelarii NFOŚiGW. Forma i termin składania uzupełnianych dokumentów zostanie podana kandydatom drogą e-mailową,
- lista kandydatów, których aplikacje spełniają wymagania formalne określone w niniejszym ogłoszeniu, zostanie niezwłocznie upowszechniona w BIP oraz miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Biura NFOŚiGW – na tablicy ogłoszeń w budynku 3A po upływie terminu składania dokumentów; tylko w stosunku do tych kandydatów będą podjęte dalsze działania polegające na zawiadomieniu przez NFOŚiGW każdego z nich o dalszych czynnościach drogą e-mailową lub telefoniczną,
- dopuszcza się, za zgodą kandydata, wnioskowanie przez NFOŚiGW o referencje od poprzednich pracodawców,
- aplikacje złożone w formie papierowej, które nie zostały odebrane przez kandydatów w terminie 12 miesięcy od dnia upowszechnienia w BIP wyniku naboru, zostają archiwizowane zgodnie z obowiązującym w Narodowym Funduszu Rzeczowym wykazem akt i przechowywane przez okres 2 lat, po czym ulegają zniszczeniu,
- aplikacje złożone w formie elektronicznej, po wydrukowaniu, zostają usunięte z serwera poczty elektronicznej NFOŚiGW. Już w formie papierowej, po upływie 12 miesięcy od dnia upowszechnienia w BIP wyniku naboru, zostają archiwizowane zgodnie z obowiązującym w Narodowym Funduszu Rzeczowym wykazem akt i przechowywane przez okres 2 lat, po czym ulegają zniszczeniu.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie wymaganych dokumentów w terminie do 30 października 2017 r. do godz. 15:30.

NFOŚiGW

Misja NFOŚiGW brzmi: "Skutecznie i efektywnie wspieramy działania na rzecz środowiska".
Celem generalnym Strategii NFOŚiGW jest poprawa stanu środowiska i zrównoważone gospodarowanie zasobami przez stabilne, skuteczne i efektywne wspieranie przedsięwzięć i inicjatyw służących środowisku.