Więcej  ›
29.04.2024 29 kwietnia 2024

Specjalista ds. BHP

Pracodawca: Pekabex Pref S.A. Numer referencyjny: 128647 Data publikacji: 04 kwietnia 2024 Lokalizacja: Gdańsk - Pomorskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: - Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP
Zarządzanie środowiskiem: Administracja

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • Współpraca z nadzorem budowy w zakresie zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz szerzenie kultury bezpieczeństwa wśród pracowników sił własnych,
  • Realizacja polityki firmy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (zgodnej z PN EN 45001),
  • Opracowywanie i nadzór nad dokumentacją wymaganą przez Zamawiającego na budowie (zgodnej z PN EN 45001),
  • Inicjowanie i prowadzenie działań edukacyjno-szkoleniowych w zakresie promowania kultury organizacyjnej zorientowanej na bezpieczeństwo pracy
  • Przeprowadzanie szkoleń wstępnych BHP,
  • Tworzenie dokumentacji powypadkowej oraz związanej z zdarzeniami potencjalnie wypadkowymi/ zdarzeniami środowiskowymi wraz z proponowaniem i wdrażaniem środków zapobiegawczych,
  • Współpraca z odpowiednimi instytucjami zewnętrznymi,
  • Przygotowywanie niezbędnych raportów i statystyk.

Wymagania

Nasze oczekiwania:

  • Doświadczenie min. 2 lata na podobnym stanowisku w branży budowlanej (warunek konieczny),
  • doświadczenie w planowaniu i organizacji prac szczególnie niebezpiecznych (w szczególności prac na wysokości),
  • doświadczenie w doborze i planowaniu prac z użyciem środków ochrony zbiorowej i środków ochrony indywidualnej do prac na wysokości,
  • doświadczenie w kontroli stanu ŚOI do prac na wysokości,
  • praktyczna znajomość przepisów prawnych z zakresu BHP i budownictwa,
  • bardzo dobra komunikacja i samodyscyplina,
  • umiejętność określania priorytetów i realizowania określonych przez Organizację celów,
  • proaktywność i zaangażowanie, chęć ciągłej poprawy standardów bezpieczeństwa pracy,
  • zdolność do samodzielnego podejmowania decyzji,
  • doświadczenie ze sprzętem UTB (podnośniki, wózki jezdniowe specjalizowane, żurawie budowlane)
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

Oferujemy:

  • Możliwość nabycia unikalnego doświadczenia w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Niezbędne narzędzia pracy (laptop, telefon)
  • Karta Multisport,
  • Prywatna opieka medyczna,
  • Dofinansowanie nauki,
  • 500/1500/2000 PLN za rekomendację pracownika,
  • Eventy integracyjne dla pracowników i ich rodzin,
  • Świeże owoce,
  • Wsparcie z ZFŚS,
  • Nauka języków obcych,
  • Możliwość zdobywania uprawnień,
  • Udział w projektach (w tym zagranicznych - Szwecja, Niemcy),
  • Szkolenia techniczne,
  • Udział w targach i konferencjach branżowych,
  • Konkursy dla pracowników,
  • Wsparcie dla cudzoziemców.

Pekabex Pref S.A.

Grupa Pekabex jest liderem nowoczesnego budownictwa modułowego w Polsce. Dostarczamy rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych, jak również kompleksową budowę obiektów „pod klucz”.

Produkcja realizowana jest w pięciu fabrykach zlokalizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) oraz Bielsku Białej. Budujemy w Polsce i za granicą (głównie na terenie Skandynawii i Niemiec), tworzymy zespół ponad 2.000 osób. Działamy od prawie 50 lat, w lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowaliśmy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrum Badań i Rozwoju Pekabex pracuje nad dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań. W dziedzinie nauki i edukacji współpracujemy z uczelniami na terenie całej Polski.

Aktualnie poszukujemy do naszego zespołu osoby na stanowisko: