Więcej  ›
30.04.2024 30 kwietnia 2024

Specjalista ds. analiz ekonomicznych i ochrony środowiska

Pracodawca: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Numer referencyjny: 216402 Data publikacji: 24 sierpnia 2022 Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie Rodzaj umowy: - Doświadczenie: 3-5 lat Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: Ekonomia, finanse

Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków

  • Bieżąca analiza spełniania wymagań środowiskowych w szczególności związanych z ochroną powietrza.
  • Pozyskiwanie wymaganych pozwoleń i decyzji administracyjnych określających warunki korzystania ze środowiska oraz zapewnienie realizacji obowiązków zawartych w ww. decyzjach i pozwoleniach.
  • Przygotowywanie dokumentacji i wniosków do pozwoleń środowiskowych, w tym decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych oraz związanych z systemem handlu emisjami.
  • Prowadzenie procesu monitorowania emisji CO2 w tym: przygotowywanie dokumentacji na potrzeby raportu dotyczącego wielkości emisji CO2, poziomu działalności oraz dokumentacji na potrzeby udziału w Systemie Handlu Emisjami.
  • Sporządzanie sprawozdawczości z zakresu ochrony środowiska, w tym: KOBiZE,
    e-PRTR, Wody Polskie, GUS, organy administracyjne itp.
  • Prowadzenie systematycznej działalności operacyjnej w zakresie ochrony środowiska, planowanie emisji oraz naliczanie opłat za korzystanie środowiska.
  • Monitorowanie otoczenia prawnego, ocenianie skutków zmian prawa związanego z ochroną środowiska i aktualizacja regulacji wewnętrznych w zakresie ochrony środowiska.
  • Zapewnienie prawidłowej gospodarki odpadami, wodnościekowej oraz pozostałymi komponentami, w szczególności w zakresie zgodnym z obowiązującymi wymogami prawnymi.

Wymagania

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku ochrona środowiska.
  • 3 letnie doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska.
  • Praktyczna znajomości zagadnień związanych z udziałem w systemie handlu emisjami, BDO, konkluzji BAT.
  • Komunikatywność oraz dobra organizacja pracy.
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność rozwiązywania problemów,
  • Umiejętność obsługi programów z pakietu MS Office
  • Mile widziana znajomość systemu SAP.

Oferujemy

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Prywatną opieką medyczną.
  • Bogaty pakiet socjalny.
  • Dodatkowe ubezpieczenie emerytalne (PPE).
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka oraz 4 dni dodatkowego urlopu wypoczynkowego.
  • Możliwość rozwoju zawodowego.

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

PGE Energia Ciepła S.A.

Jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej PGE SA, największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji.

Posiadamy ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,8 GWt mocy elektrycznej 2,5 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 672 km.

Produkujemy i dostarczamy ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Jesteśmy obecni także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie.

Dajemy stabilne zatrudnienie ponad 3,5 tys. Pracownikom.