Więcej  ›
27.04.2024 27 kwietnia 2024

Inspektor ds. BHP i ochrony środowiska

Pracodawca: Pilkington Numer referencyjny: 156679 Data publikacji: 03 maja 2021 Lokalizacja: Białystok - Podlaskie Rodzaj umowy: Umowa na zastępstwo Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie przedsiębiorstwem: BHP
Ryzyko: Zarządzanie bezpieczeństwem, ryzyko zawodowe
Zarządzanie środowiskiem: Zarządzanie jakością, certyfikaty, normy

Opis stanowiska

Poszukujemy osoby do zespołu BHP i OŚ (EHS) do zakładu produkcyjnego w Białymstoku i Ostrołęce.

Główne zadania na stanowisku:

  • Pro aktywność w obszarze BHP i OŚ
  • Promowanie Kultury Bezpieczeństwa
  • Kontrola, monitoring i inicjacja procesów wdrożenia systemowych rozwiązań dotyczących BHP i OŚ zgodnie z wymaganiami prawnymi, oczekiwaniami NSG Group oraz wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy
  • Monitorowanie środowiska pracy przy użyciu dostępnych Narzędzi EHS / HSE (Safety Patrol, Gemba Walk)
  • Spełnienie wymagań prawnych w zakresie BHP i OŚ dla obydwóch zakładów produkcyjnych
  • Inicjowanie i czynny udział w procesach identyfikacji zagrożeń oraz dokumentowanie Ocena Ryzyka Zawodowego
  • Prowadzenie szkoleń wstępnych oraz innych w zakresie BHP i OŚ
  • Prowadzenie postępowań zespołów powypadkowych oraz analiza incydentów (w opraciu i techniki 5 Why i 5 Q)
  • Inicjowanie działań eliminujących lub obniżających ryzyko do poziomu akceptowalnego
  • Czynny udział w opracowywaniu dokumentacji wewnętrznej w zakresie BHP i OŚ
  • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej ochrony środowiska, w tym ewidencji odpadów, sporządzanie raportów zbiorczych związanych z ochroną środowiska, wymaganych przepisami oraz związanymi
    z wymaganiami NSG Group

Wymagania

Kandydaci na to stanowisko powinni spełniać następujące wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub podyplomowe (uprawnienia Inspektora BHP) – do udziału w rekrutacji zapraszamy także osoby, które są w trakcie zdobywania uprawnień
  • Dyspozycyjność do odbywania krótkich (kilkudniowych) podróży służbowych
  • Czynne Prawo jazdy kat. B
  • znajomość pakietu MS Office
  • Komunikatywność i umiejętność współpracy
  • Umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji
  • Znajomość narzędzi HSE / EHS będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość normy i umiejętność audytowania w zakresie OHSAS, ISO 14001 będzie dodatkowym atutem
  • Uprawnienia PPOŻ będą dodatkowym atutem
  • Znajomość zagadnień i uprawnienia w zakresie Pierwszej Pomocy będą dodatkowym atutem
  • Uprawnienia Nebosh będą dodatkowym atutem

Oferujemy

  • Pracę w ciekawym zespole, gdzie nie ma nudy a są ciągłe wyzwania
  • Możliwość rozwoju zawodowego i udział w ciekawych projektach
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę na zastępstwo
  • Szeroki wachlarz świadczeń dodatkowych
  • Pakiet szkoleń dostosowany do zakresu obowiązków oraz indywidualnych kompetencji
  • Dofinansowanie kształcenia uzupełniającego i nauki języków obcych
  • Niezbędne narzędzia pracy dopasowane do specyfiki i potrzeb stanowiska

Pilkington

Założona w 1918 roku NSG Group, której częścią jest firma Pilkington IGP Sp. z o.o., to jeden z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych dla budownictwa oraz motoryzacji. Jesteśmy liderem w dziedzinie innowacyjnych i wysokoefektywnych rozwiązań dla globalnych rynków, realizując je w zgodzie z naszą polityką społecznej odpowiedzialności i dbałości o środowisko naturalne.

Jeżeli chcesz być częścią międzynarodowego zespołu i z dumą realizować założenia Grupy, tworząc bezpieczne i przyjazne środowisko pracy – nasza oferta jest dla Ciebie!