Więcej  ›
26.04.2024 26 kwietnia 2024

Specjalista w Wydziale Eksploatacji

Pracodawca: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Numer referencyjny: Specjalista w Wydziale Eksploatacji Data publikacji: 07 grudnia 2017 Lokalizacja: Kraków - Małopolskie Rodzaj umowy: Umowa o pracę Doświadczenie: 1-3 lata Branże:
Zarządzanie środowiskiem: Prawo i przepisy
Energia: Ciepło, ciepłownictwo
Woda: Jakość i uzdatnianie

Opis stanowiska

Zakres czynności:
  • Prowadzenie czynności związanych z ochroną środowiska dla województwa małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, w tym między innymi:
    • uzyskiwanie i nadzorowanie pozwoleń wodno-prawnych
    • zawieranie i prowadzenie umów kosztowych dotyczących obsługi ujęć wody dla czterech województw
    • nadzór, rozliczanie i sporządzanie umów kosztowych dla źródeł ciepła: kotłownie, funkcjonujące systemy CO (dla czterech województw), wymiennikownie i przyłącza cieplne (dla województwa małopolskiego oraz podkarpackiego)
    • prowadzenie spraw dotyczących opłat środowiskowych
    • składanie sprawozdań i raportów o emisji spalin, gazów cieplarnianych itd.,
    • wraz z prowadzeniem ewidencji odpadów
    • prowadzenie spraw, uzgadnianie i korespondencja dotycząca ochrony środowiska
    • ze wszystkimi podmiotami (w tym ze spółkami grupy PKP oraz współpraca z organami administracji państwowej i samorządowej)
    • prowadzenie spraw dotyczących zgód na wycinkę drzew i krzewów
    • prowadzenie polityki ochrony środowiska przez PKP S.A.(np. wnioskowanie o podjęcie działań dotyczących poprawy ochrony środowiska) i kontrola działalności w tym obszarze
    • sprawozdawczość do GUS (M06, OS3, L02) oraz ogólnie gospodarka wodno-ściekowa - badania wody, ścieków, konserwacja urządzeń melioracyjnych, rowy melioracyjne itp.
    • aktywne śledzenie zmian w przepisach dotyczących ochrony środowiska (Ustawa o ochronie przyrody, prawo ochrony środowiska, Ustawa szkodowa, Rozporządzenia Ministra Środowiska)

Wymagania

Wymagania:
  • wykształcenie średnie lub wyższe na kierunku ochrona środowiska
  • doświadczenie w prowadzeniu zagadnień związanych z ochroną środowiska (wymagane)
  • doświadczenie w syntetycznym zbieraniu i przekazywaniu danych w formie tabelarycznej
  • doświadczenie w rozliczaniu opłat środowiskowych
  • doświadczenie w rozliczaniu źródeł ciepła
  • silna motywacja do pracy oraz umiejętność pracy pod presją czasu
  • wysoki poziom komunikatywności
  • nastawienie na realizację powierzanych zadań i stawianych celów
  • biegła znajomość obsługi urządzeń biurowych i komputera (pakiet MS Office)
  • znajomość kompleksowej obsługi systemu komputerowego SAP moduł RE (dodatkowy atut)
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (dodatkowy atut)

Oferujemy

Oferujemy:
  • umowę o pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • pracę w stabilnej firmie z bogatymi tradycjami
  • udział w licznych projektach związanych z rozwojem spółek Grupy PKP
  • atrakcyjne wynagrodzenie i niezbędne narzędzia pracy

Inne informacje

Informujemy, że potwierdzeniem przyjęcia Państwa aplikacji jest otrzymanie maila zwrotnego.

W aplikacji prosimy zawrzeć klauzulę:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji, prowadzonych przez Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna (dalej: PKP S.A.) z siedzibą w Warszawie, kod 02-305, Al. Jerozolimskie 142A, Fundację Grupy PKP (dalej: Fundacja) z siedzibą w Warszawie, kod 00-973, ul. Szczęśliwicka 62, oraz pozostałe spółki Grupy PKP, powiązane kapitałowo ze spółką PKP S.A., zgodnie z postanowieniami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 poz. 922 ze zm.). Administratorem danych osobowych będzie PKP S.A. Odbiorcami danych osobowych mogą być pozostałe spółki Grupy PKP, powiązane kapitałowo ze spółką PKP S.A. i Fundacja. Jednocześnie informuję, iż podaję swoje dane dobrowolnie. Jestem świadomy/świadoma przysługującego mi prawa dostępu do treści danych i ich poprawiania. Nadesłanych ofert nie zwracamy. Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

Nadesłanych ofert nie zwracamy.
Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci kolejowej. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, budujemy, modernizujemy i utrzymujemy tory oraz całą infrastrukturę kolejową z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ruchu kolejowego. Tworzymy rozkłady jazdy i prowadzimy ruch pociągów.